Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakırlı fotoğraf sanatçısına “Büyük Usta” ödülü

Hindistan’da faaliyet gösteren Green Go Fotoğraf Kulübü, Diyarbakırlı fotoğraf sanatçısı Mehmet Masum Süer’e, fotoğraf sanatı alanında en büyük unvan olan ‘Büyük Usta (Grand Master)’ unvanını verdi. Son yıllarda çalışmalarını uluslararası alanda yoğunlaştıran ve aynı zamanda Bangladeş Phoenix Photoğraf Derneği’nin Türkiye Temsilcisi olan Süer, uluslararası yarışma ve etkinliklerde gösterdiği başarıdan dolayı 2016 yılının sonunda Uluslararası Fotoğraf […]

Diyarbakırlı fotoğraf sanatçısına “Büyük Usta” ödülü
  • 11 Ağustos 2020 11:32

Hindistan’da faaliyet gösteren Green Go Fotoğraf Kulübü, Diyarbakırlı fotoğraf sanatçısı Mehmet Masum Süer’e, fotoğraf sanatı alanında en büyük unvan olan ‘Büyük Usta (Grand Master)’ unvanını verdi.

Son yıllarda çalışmalarını uluslararası alanda yoğunlaştıran ve aynı zamanda Bangladeş Phoenix Photoğraf Derneği’nin Türkiye Temsilcisi olan Süer, uluslararası yarışma ve etkinliklerde gösterdiği başarıdan dolayı 2016 yılının sonunda Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu FIAP tarafından resmen ‘sanatçı’ olarak tanınarak AFIAP unvanı ile 2018 yılı sonunda da ‘mükemmel sanatçı’ EFIAP unvanı ile ödüllendirildi.

Süer’e, aralarında Amerika, Kanada, Hindistan, Singapur, Romanya, Bangladeş ve Mısır’ın da bulunduğu bazı ülkelerde toplam 20 onursal üyelik unvanları verildi. 3 fotoğraf kurumu tarafından da ‘Ömür boyu onursal üye’ olarak tanındı.

Bu unvanlar arasında, Amerikan Fotoğraf Derneği PSA’nın PPSA yani ‘ustalık’ unvanı ve Kanada’daki Işığın Ustası Derneği’nden aldığı ‘Işığın Ustası’ unvanları da var. Sanatçıya verilen unvanların en önemlisi ise son olarak Hindistan’dan Green Go Fotoğraf Kulübü’nden kazandığı ‘Büyük Usta’ (Grand Master) unvanı oldu. Bu unvanın, Süer’e, “uluslar arası alanda fotoğraf sanatının gelişmesi için yaptığı büyük katkılarından dolayı verildiği” belirtildi.