Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakırlı çocukların gönlünde taht kuran bir berber

HABER/ABORİ Tarafsız Habere göre, 19 yaşındaki berber Resul Yılmaz, tek başına sosyal sorumluluk projesi başlattı. Diyarbakır’da daha önce hasta, yaşlı ve engellileri tıraş eden genç yardımsever, şimdi ise sokak sokak gezerek maddi imkanı olmayan çocukların bayram tıraşlarını yapıyor. Yılmaz, kendisine bayram süresine kadar bin çocuk tıraş etme hedefi koydu. Resul Yılmaz, bu sefer de izinli […]

Diyarbakırlı çocukların gönlünde taht kuran bir berber
  • 6 Ağustos 2019 15:17

HABER/ABORİ

Tarafsız Habere göre, 19 yaşındaki berber Resul Yılmaz, tek başına sosyal sorumluluk projesi başlattı. Diyarbakır’da daha önce hasta, yaşlı ve engellileri tıraş eden genç yardımsever, şimdi ise sokak sokak gezerek maddi imkanı olmayan çocukların bayram tıraşlarını yapıyor. Yılmaz, kendisine bayram süresine kadar bin çocuk tıraş etme hedefi koydu. Resul Yılmaz, bu sefer de izinli gününde Diyarbakır sokaklarını, özellikle Sur ilçesinde mağdur ve yetim çocukları tıraş ederek onların yüzünü güldürüp bayrama hazırlamaya başladı.

Sosyal sorumluluk projesi başlatan Yılmaz, bayrama kadar fırsat buldukça sokak sokak gezip çocukları ücretsiz bir şekilde tıraş edecek. 19 yaşındaki Yılmaz “Onların da yüzünü güldürmek istedim, herkesin mutlu olmaya hakkı var” dedi.  Yılmaz daha önce de kimsesiz ve yardıma muhtaç yaşlıların evlerine gidip onları tıraş ediyordu.