Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’ın pop starı rekor kırdı

 HABER/ABORİ  Diyarbakırlı pop sanatçısı Veysel Aygün, bir aşk hikayesini anlattığı “Aşk Böyle” isimli klibiyle sosyal medyada rekor kırdı. Bir haftada 1 milyon tıklanan klipte görsel olarak kentin tarihi ve kültürel mekanlarının da tanıtılması büyük takdir topladı. Diyarbakır’da doğup büyüyen Veysel Aygün, doktor ve sanatçı olma isteğine karşın üniversite sınavında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği […]

Diyarbakır’ın pop starı rekor kırdı
  • 25 Şubat 2020 14:16
  • 25 Şubat 2020 17:36

 HABER/ABORİ 

Diyarbakırlı pop sanatçısı Veysel Aygün, bir aşk hikayesini anlattığı “Aşk Böyle” isimli klibiyle sosyal medyada rekor kırdı. Bir haftada 1 milyon tıklanan klipte görsel olarak kentin tarihi ve kültürel mekanlarının da tanıtılması büyük takdir topladı.

Diyarbakır’da doğup büyüyen Veysel Aygün, doktor ve sanatçı olma isteğine karşın üniversite sınavında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’ni kazandı. Okudu mezun oldu ama o 8 yaşından bu yana hayalini kurduğu sanatçı olma isteğinden vazgeçmedi. Geçen yıl Sezen Aksu’nun “Vay” parçasına klip çeken Aygün, olumlu tepkiler alınca bu kez sözleri Sibel Algan’a ait “Aşk Böyle” parçası için kolları sıvadı.

Müziğini Okay Barış, aranjeliğini Genco Arı, yönetmenliğini Kemal Kekeva’nın yaptığı “Aşk Böyle” klibi, Diyarbakır’ın tarihi mekanlarında çekildi ve geçtiğimiz hafta Youtube’de yayımlandı. Aygün, “Klibimizde Diyarbakır temasına özellikle yer verdik. Türkiye’nin her yeri güzel ama insanın doğduğu yer kadar güzel bir yer yoktur. Her sanatçının bence albümünde 8-10 parça varsa 7-8 parçasını kendi kentinde çekmelidir. Çünkü her ne olursa olsun biz bölgenin insanıyız. Bizi destekleyecek, etrafımızda duranlar da kendi insanımız olacak. Diğer kliplerimizi de Diyarbakır’da çekeceğiz” dedi.

Yeni klibini Mayıs ayında çekeceğini ifade eden Aygün, ayrıca bölgede yaşanan olayları Türkçe/Kürtçe müziklerle Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda müzikal olarak sahneleyeceklerini kaydetti.

(Kaynak: Güneydoğu Ekspres Gazetesi)