Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde mutasyonlu virüs şoku!

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’ne bağlı Dernek (Tılê) Mahallesi’nde bir kişide, mutasyona uğrayan ve daha hızlı yayılan koronavirüs tespit edildi. Şahsın yurt dışı bağlantısının olmadığı öğrenilirken, mahalle 14 gün boyunca karantinaya alındı. Alınan bilgiye göre Lice ilçesi Dernek Mahallesi’nde, bir kişi baş, karın ve eklem ağrısı nedeni ile hastaneye gitti. Şahsa burada yapılan testinde mutasyona uğrayan ve […]

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde mutasyonlu virüs şoku!
  • 23 Ocak 2021 18:28

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’ne bağlı Dernek (Tılê) Mahallesi’nde bir kişide, mutasyona uğrayan ve daha hızlı yayılan koronavirüs tespit edildi. Şahsın yurt dışı bağlantısının olmadığı öğrenilirken, mahalle 14 gün boyunca karantinaya alındı.

Alınan bilgiye göre Lice ilçesi Dernek Mahallesi’nde, bir kişi baş, karın ve eklem ağrısı nedeni ile hastaneye gitti. Şahsa burada yapılan testinde mutasyona uğrayan ve daha hızlı yayılan korona virüs tespit edildi. Şahsın yapılan tetkiklerinin ardından evde tedavisine başlandı. Mutasyonlu korona virüs taşıyıcısı olan köylünün, daha önce yurt dışından gelen herhangi bir kişiyle temas etmediği kaydedildi.

Lice Kaymakamlığı, mahallenin 14 gün boyunca karantinaya alındığını açıkladı.