Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da CHP’ye pankart cezası

CHP Diyarbakır İl Örgütü’nün parti binasına astığı “128 Milyar Dolar Nerede” yazılı pankarta 13 bin 237 TL para cezası kesildi. CHP’nin “128 Milyar Dolar Nerede?” başlıklı pankartları, Türkiye’nin her köşesinden valilik kararlarıyla toplanmaya devam edilirken, Diyarbakır’da asılan afiş aynı gün indirildi. Bir hafta sonra ise ceza geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Gönül […]

Diyarbakır’da CHP’ye pankart cezası
  • 21 Nisan 2021 13:49

CHP Diyarbakır İl Örgütü’nün parti binasına astığı “128 Milyar Dolar Nerede” yazılı pankarta 13 bin 237 TL para cezası kesildi.

CHP’nin “128 Milyar Dolar Nerede?” başlıklı pankartları, Türkiye’nin her köşesinden valilik kararlarıyla toplanmaya devam edilirken, Diyarbakır’da asılan afiş aynı gün indirildi. Bir hafta sonra ise ceza geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Gönül Özel, “12 Nisan tarihinde il binamıza ‘128 milyar dolar nerede’ pankartı asmıştık. Afişlerimiz aynı gece itfaiye aracıyla indirilmişti. Bugün de pankartı astığımız için para cezası geldi. Normalde cezanın alt sınırı 486 TL, üst sınırı 3000 TL olmasına gerekirken burada farkli bir durum yaşanmış. Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz edeceğiz” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı, 12 Nisan tarihinde asılan afişlerin indirilmesinden bir hafta sonra ceza gönderdi. Ekipler pankartın izinsiz asıldığı gerekçesiyle partiye 13 bin 237 TL ceza kesti.