Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’daki STK’lar bu kez Bırkleyn Mağaraları’nda çevre temizliği yaptı

Diyarbakır’ın doğa harikalarından biri olan Kulp İlçesi’nin Gelêyê Godernê (Taşköprü) bölgesinde geçen hafta temizlik kampanyası başlatan STK’lar, bugün de Lice’nin Bırkleyn Mağaraları’nda temizlik yaptı. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş insanları Derneği (GÜNTİAD), TEMA Vakfı Diyarbakır Temsilciliği, DTSO Kadın Meclisi, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, DTSO Turizm […]

Diyarbakır’daki STK’lar bu kez Bırkleyn Mağaraları’nda çevre temizliği yaptı
  • 12 Eylül 2020 22:58

Diyarbakır’ın doğa harikalarından biri olan Kulp İlçesi’nin Gelêyê Godernê (Taşköprü) bölgesinde geçen hafta temizlik kampanyası başlatan STK’lar, bugün de Lice’nin Bırkleyn Mağaraları’nda temizlik yaptı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş insanları Derneği (GÜNTİAD), TEMA Vakfı Diyarbakır Temsilciliği, DTSO Kadın Meclisi, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, DTSO Turizm Platformu, Tigris Bisiklet Kulübü, Diyarbakır Çevre Gönüllüleri Derneği ve Diyarbakır Sanayi ve İş İnsanları Derneği üye ve yöneticileri, bugün Bırkleyn Mağaraları’ndaydı. Bırkleyn Mağaraları’nda yaptıkları temizlik çalışması ile çevreyi çöplerden arındıran STK temsilcileri, halka duyarlılık çağrısı yaptı.

Lice Belediyesi de geçen hafta Bırkleyn Mağarası bölgesinde temizlik çalışması sonrası uyarıcı tabelaları asmıştı.