DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Diyarbakır’da tecavüz skandalı Meclis’te!

Son Güncelleme :

10 Eylül 2020 - 0:21

Diyarbakır’da tecavüz skandalı Meclis’te!

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, Hani İlçesi’nde yaşayan 21 yaşındaki bir kadının beş akrabasının tecavüzüne uğradığını, mağdurun annesinin de gördüğü şiddet sonucu öldüğünü açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesini Meclis’e sunan Güzel, “Bu tecavüz vakası bakanlığınızın bilgisi dahilinde midir? Kızını kurtarmaya çalışan annenin faillerin darp edilmesi sonucu hastaneye kaldırıldığı, acil servisten sevk edildiği Nöroloji Servisi’nde adli rapor tutulmadığı doğru mudur? “diye sordu.

Güzel, önergesinde Çukur Mahallesi’nde yaşayan 21 yaşındaki G.A.’nın tecavüze uğradıktan sonra hamile kaldığı, akraba olan faillerin anne F.A.’yı darp etmesi sonucu hayatını kaybettiğini belirterek, “Hani’de 21 yaşındaki genç kadına 5 kişi tecavüz ediyor, kadın hamile kalıyor, kadının annesine tecavüz failleri tarafından şiddet uygulanıyor ve kadın yaşamını yitiriyor. Durun şaşırmayacağınız bir şey söyleyelim; 5 failden sadece 1’inden DNA örneği alındı. Hepsi serbest!” dedi.