Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da skandal olay! 60 kişi karantinaya alındı

ŞERİFE DENİZ/ABORİ Koronavirüs salgını nedeniyle bugüne kadar ülke genelinde ilan edilen 4 kez sokağa çıkma yasağının uygulandığı Diyarbakır’da skandal bir olay yaşandı. Alınan bilgiye göre, merkez Yenişehir İlçesi’ne bağlı Fiskaya Semti’ndeki bir evde sosyal mesafe uyarılarına rağmen toplu taziye merasimi yapıldı. Üç gün devam eden bu merasim sonrasında taziyeye katılan bir kişi, Covid-19 belirtisi üzerine hastaneye […]

Diyarbakır’da skandal olay! 60 kişi karantinaya alındı
  • 6 Mayıs 2020 17:30
  • 6 Mayıs 2020 17:31

ŞERİFE DENİZ/ABORİ

Koronavirüs salgını nedeniyle bugüne kadar ülke genelinde ilan edilen 4 kez sokağa çıkma yasağının uygulandığı Diyarbakır’da skandal bir olay yaşandı.

Alınan bilgiye göre, merkez Yenişehir İlçesi’ne bağlı Fiskaya Semti’ndeki bir evde sosyal mesafe uyarılarına rağmen toplu taziye merasimi yapıldı. Üç gün devam eden bu merasim sonrasında taziyeye katılan bir kişi, Covid-19 belirtisi üzerine hastaneye kaldırıldı. Söz konusu kişi testin pozitif çıkması üzerine tedavi alına alınırken, bu kez aynı taziyeye katılan dört kişi daha aynı belirtilerle hastaneye başvurdu.

Olayın sağlık ve güvenlik ekiplerine bildirilmesi üzerine, Fiskaya semtindeki evlere polis ve sağlık ekipleri gönderildi. İki mahallede toplam 60 kişi, 14 günlük karantinaya alınmak üzere kentteki yurtlara yerleştirildi. Kendilerinde Covid-19 belirtisi olmadığını belirtip karantinaya girmek istemeyen bazı vatandaşların, zor kullanılarak yurtlara götürüldüğü öğrenildi.