Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da Recep Hantaş’ı öldüren polis adli kontrol şartıyla tahliye edildi

HABER/ABORİ Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi’nde Lice nüfusuna kayıtlı Recep Hantaş adlı genci öldürdükten sonra “bilinçli taksirle ölüme neden olma” suçundan tutuklanan polis memuru K.B., avukatı Mustafa Demir’in itirazı üzerine tahliye dildi. Diyarbakır 5. Sulh Ceza Hakimliği’nce 24 Mayıs 2019 tarihinde alınan kararda şu ifadelere yer verildi:  “Dosya kapsamı dikkate alındığında şüpheli hakkında kuvvetli suç şüphesi […]

Diyarbakır’da Recep Hantaş’ı öldüren polis adli kontrol şartıyla tahliye edildi
  • 20 Haziran 2019 12:55
  • 20 Haziran 2019 12:57

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi’nde Lice nüfusuna kayıtlı Recep Hantaş adlı genci öldürdükten sonra “bilinçli taksirle ölüme neden olma” suçundan tutuklanan polis memuru K.B., avukatı Mustafa Demir’in itirazı üzerine tahliye dildi.
Diyarbakır 5. Sulh Ceza Hakimliği’nce 24 Mayıs 2019 tarihinde alınan kararda şu ifadelere yer verildi:  “Dosya kapsamı dikkate alındığında şüpheli hakkında kuvvetli suç şüphesi varlığını gösteren somut deliller var ise de; şüphelinin 14 Nisan 2019 tarihinde tutuklandığı, mevcut delil durumu, delillerin toplanmış oluşu, tutukluluk halinin tedbir mahiyetinde oluşu ve tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurulduğunda, tutukluluk halinin devamının ölçülü ve orantılı olmayacağı anlaşılmakla, Diyarbakır 2’nci Sulh Ceza Hakimliğinin 14 Nisan 2019 tarihli kararının kaldırılarak şüpheli hakkında tahliye kararı verilmesi gerektiği görülmekle aşağıdaki şekilde karar verilmiştir. Diyarbakır 2’nci Sulh Ceza Hakimliğinin sorgu sayılı tutuklama kararı ile tutuklanan, tutukluluk halinin kaldırılarak tahliyesine, şüpheli hakkında soruşturma tamamlanıncaya kadar adresine en yakın karakola her hafta Pazartesi ve Cuma günleri giderek imza atmak suretiyle adli kontrol ve yurt dışına çıkma yasağı uygulanmasına karar verildi.”

Abori’ye konuşan Recep Hantaş’ın abisi Efe Hantaş, karara tepki gösterirken, avukatı Mehmet Öner, tahliye kararına itiraz edeceklerini söyledi.