Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DİYARBAKIR’DA O SEBZE ALTINLA YARIŞIYOR

Şifa deposu olan bamyanın kilogramı fiyatı 500 liradan başlayıp bin 200 liraya kadar çıkıyor. Diyarbakır’da esnaf, vatandaşın ürünü alamadığını dile getirdi. Kan şekerini dengeleyen, böbrek sağlığını koruyan ve daha birçok yararı olan bamyanın fiyatı ağızları açıkta bırakıyor. Türkiye’de en çok Orta Karadeniz’de yetişen bamyanın geçen yıl kilogram fiyatı 250 lirayken, bu yıl kilogramı bin 200 […]

DİYARBAKIR’DA O SEBZE ALTINLA YARIŞIYOR
  • 28 Şubat 2024 22:50
  • 9 Nisan 2024 00:56

Şifa deposu olan bamyanın kilogramı fiyatı 500 liradan başlayıp bin 200 liraya kadar çıkıyor. Diyarbakır’da esnaf, vatandaşın ürünü alamadığını dile getirdi.

Kan şekerini dengeleyen, böbrek sağlığını koruyan ve daha birçok yararı olan bamyanın fiyatı ağızları açıkta bırakıyor. Türkiye’de en çok Orta Karadeniz’de yetişen bamyanın geçen yıl kilogram fiyatı 250 lirayken, bu yıl kilogramı bin 200 liraya çıktı. Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde esnaf olan Ahmet Çağırır, vatandaşın yüksek fiyattan dolayı bamya alamadığını dile getirdi.

BOYUTUNA GÖRE FİYAT DEĞİŞİYOR

Geçen yıl bamyanın kilogram fiyatının 250 lira olduğunu söyleyen Ahmet Çağırır, “Bamyalar kuru geliyor bize ve çok fire veriyor. Bir de bamyaların boyutlarına göre fiyatları da değişiyor. Büyük bamyaların kilogram 500 liradan başlıyor. Küçük bamyaların kilogram bin 200’e kadar da çıkabiliyor. Vatandaşlar bu fiyata bamya almak istemiyor. Türkiye genelinde fiyatlar böyle. Geçen yıl fiyatlar 250 liraydı. Geçen yıl 100 liraya sattığımız ürünlerin fiyatı kat kat arttı. Tabi enflasyona da bağlı fiyat artışları oluyor” dedi.