Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da maskeli kişiler belediye ait aracı yaktı

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde belediye ait çöp kamyonu, yüzü maskeli kişilerce yakıldı. Alınan bilgiye göre bu gece saatlerinde  Bağlar Belediyesine ait çöp kamyonu Nükhet Coşkun Caddesi’nde yüzü maskeli 4 kişi tarafından durduruldu. Şoförü, havaya ateş açarak araçtan indiren maskeli kişiler, kamyonun şoför mahalline benzin dökerek yaktıktan sonra olay yerinden kaçtı. Haber verilmesi üzerine olay yerine […]

Diyarbakır’da maskeli kişiler belediye ait aracı yaktı
  • 27 Temmuz 2020 00:14
  • 27 Nisan 2022 10:30

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde belediye ait çöp kamyonu, yüzü maskeli kişilerce yakıldı. Alınan bilgiye göre bu gece saatlerinde  Bağlar Belediyesine ait çöp kamyonu Nükhet Coşkun Caddesi’nde yüzü maskeli 4 kişi tarafından durduruldu. Şoförü, havaya ateş açarak araçtan indiren maskeli kişiler, kamyonun şoför mahalline benzin dökerek yaktıktan sonra olay yerinden kaçtı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, gece gündüz demeden tüm imkanlarını seferber ederek ilçenin her karışına hizmet götürmeye gayret eden belediyeye ait temizlik aracının, bu hizmetlerden rahatsız olan karanlık odakların hedefi olduğunu söyledi. Beyoğlu, “Temizlik için Nükhet Coşkun Caddesi’ne gitmekte olan aracımız önce yüzleri maskeli grup tarafından durdurulmuş, ardında havaya ateş edilerek araç sürücüsü personelimiz zorla indirilerek aracımız benzin dökülerek yakılmıştır. Bu saldırıyı yapanlar karanlık amaçlarına asla ulaşamayacak ve yüce Türk adaleti önünde bunun hesabını vereceklerdir. Bağlar halkına yapılan hizmetleri hedef alan bu oluşum ve saldırılar bizi asla yolumuzdan döndürmeyecektir. Bundan sonra daha büyük şevk ve kararlılıkla aziz milletimize hizmet edeceğiz. Halkımız kendisine yapılan hizmetleri baltalamayı planlayan karanlık planları hak etmiyor” dedi.

SALDIRIYA TEPKİ YAĞDI

Bu arada aracın yakılmasına vatandaşlardan ve sosyal medyadan tepki yağdı. Saldırının halkın malına ve huzuruna yapıldığını dile getiren vatandaşlar, Bağlar’a 20 yıl sonra hizmet belediyeciliği gelmesinin terör odaklarını rahatsız ettiğini dile getirerek, olayı sert ifadelerle kınadı. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan siyasiler ve sivil toplum örgütleri de yaşanan saldırıya sert tepki gösterdi.
“Artık kaos ve huzursuzluk istemiyoruz” diyen vatandaşlar,halkın kurumu olan belediye aracına yapılan saldırıyı kendilerine yapılmış olarak kabul ettiklerini kaydetti.
Saldırıya ,siyasiler ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra Türkiye’nin her yerindeki vatandaşlar sosyal medya üzerinden tepkilerini ortaya koydu.