Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da kuduz paniği

Diyarbakır’ın Hani ilçesine bağlı Kırım mahallesinde iki inek ve iki köpek kuduz nedeniyle telef oldu. Mahalle karantinaya alındı. Alınan bilgiye göre 13 Eylül’de Kırım Mahallesi’nde ikamet eden bir vatandaş, hasta ineğini veteriner hekime gösterdi. Kuduz şüphesi tanısı konulduktan sonra inek dün telef olunca konu Hani Tarım İlçe Müdürlüğü’ne bildirildi. Bu durum üzerine teyakkuza geçen Hani […]

Diyarbakır’da kuduz paniği
  • 16 Eylül 2023 18:16

Diyarbakır’ın Hani ilçesine bağlı Kırım mahallesinde iki inek ve iki köpek kuduz nedeniyle telef oldu. Mahalle karantinaya alındı.

Alınan bilgiye göre 13 Eylül’de Kırım Mahallesi’nde ikamet eden bir vatandaş, hasta ineğini veteriner hekime gösterdi. Kuduz şüphesi tanısı konulduktan sonra inek dün telef olunca konu Hani Tarım İlçe Müdürlüğü’ne bildirildi. Bu durum üzerine teyakkuza geçen Hani Belediyesi ve Tarım İlçe Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, iki köpek ve bir ineğin daha telef olduğunu belirledi.

Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri, hayvanlardan alınan numunelerin Elazığ Veteriner Araştırma ve Kontrol Enstitüsü’ne gönderildiğini, kesin tanı ile birlikte Kırım mahallesinin 6 ay süreyle karantinaya alınacağını bildirdi.