Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da koronavirüs vakaları yeniden hortladı

Diyarbakır’da geçen ay artış gösteren yeni tip koronavirüs vakaları, sokağa çıkma yasakları ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu maske takma zorunluluğu, sosyal mesafe kararı ile bazı caddelere getirilen kısıtlama kararları sonrası azalmıştı. Alınan bilgiye göre pandemi hastanesi ilan edilen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önceki hafta 30 olan koronavirüs vaka sayısı, alınan tedbirlerin gevşetilmesi […]

Diyarbakır’da koronavirüs vakaları yeniden hortladı
  • 28 Mayıs 2020 21:53
  • 28 Nisan 2022 21:40

Diyarbakır’da geçen ay artış gösteren yeni tip koronavirüs vakaları, sokağa çıkma yasakları ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu maske takma zorunluluğu, sosyal mesafe kararı ile bazı caddelere getirilen kısıtlama kararları sonrası azalmıştı.

Alınan bilgiye göre pandemi hastanesi ilan edilen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önceki hafta 30 olan koronavirüs vaka sayısı, alınan tedbirlerin gevşetilmesi ve vatandaşların dikkatsizliği sonucu geçen hafta 60’a yükseldi. Bugün itibariyle hastanedeki vaka sayısının 140 olduğu ve pandeminin yeniden artış eğilimine geçtiği öğrenildi.