Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da kayyum kararına protestoya sert müdahale

HABER/ABORİ Diyarbakır’da Büyükşehir Belediye eş başkanının İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınmasına tepki gösteren ve içlerinde HDP’li milletvekillerinin de olduğu kalabalık bir grup basın açıklaması yapmak için belediye binasına yürümek istedi. Polis grubun belediye binasına yürümesini engelleyerek müdahale etti. Yumruk yumruğa kavgaların yaşandığı olayda kalabalık tazyikli su sıkılarak belediye binasından uzaklaştırıldı. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre polis […]

Diyarbakır’da kayyum kararına protestoya sert müdahale
  • 19 Ağustos 2019 13:50

HABER/ABORİ

Diyarbakır’da Büyükşehir Belediye eş başkanının İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınmasına tepki gösteren ve içlerinde HDP’li milletvekillerinin de olduğu kalabalık bir grup basın açıklaması yapmak için belediye binasına yürümek istedi. Polis grubun belediye binasına yürümesini engelleyerek müdahale etti. Yumruk yumruğa kavgaların yaşandığı olayda kalabalık tazyikli su sıkılarak belediye binasından uzaklaştırıldı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre polis müdürü, kayyım olarak atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun dün aldığı eylem ve etkinlik yasağını engellemeye gerekçe gösterdi.