Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da kayyum eylemi bugün de devam etti

HABER/ABORİ Diyarbakır’da HDP’nin kayyum atamalarına karşı başlattığı eylemler 5’nci gününde de devam etti. Barikatlarla kapatılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı Binası önüne gitmelerine izin verilmeyen HDP’liler, belediye binası karşısındaki ara sokakta oturma eylemi yaptı. Burada açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, kayyumları tanımayacaklarını ve belediye başkanları görevlerine iade edilene kadar eylemlerinin süreceğini söyledi. Eyleme milletvekilleri Garo Paylan, […]

Diyarbakır’da kayyum eylemi bugün de devam etti
  • 23 Ağustos 2019 16:10

HABER/ABORİ

Diyarbakır’da HDP’nin kayyum atamalarına karşı başlattığı eylemler 5’nci gününde de devam etti. Barikatlarla kapatılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı Binası önüne gitmelerine izin verilmeyen HDP’liler, belediye binası karşısındaki ara sokakta oturma eylemi yaptı. Burada açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, kayyumları tanımayacaklarını ve belediye başkanları görevlerine iade edilene kadar eylemlerinin süreceğini söyledi.

Eyleme milletvekilleri Garo Paylan, Meral Danış Beştaş, Remziye Tosun, Dersim Dağ, Hişyar Özsoy, Nusrettin Maçin, Semra Güzel, Musa Farisoğulları, Hişyar Özsoy, Nimetullah Erdoğmuş ve Feleknaz Uca ile belediye eşbaşkanları da katıldı.