DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Diyarbakır’da iş dünyasını buluşturan açılış

Son Güncelleme :

24 Ağustos 2019 - 19:08

Diyarbakır’da iş dünyasını buluşturan açılış

VEYSİ POLAT/ABORİ

Diyarbakırlı işadamı ve Karakuş Group Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Karakuş, 7.5 milyon TL’ye mal ettiği Hanzade Restautant’ın açılışında kentteki iş dünyasını bir araya getirmeyi başardı.

70 kişinin istihdam edildiği Hanzade Restaurant’ın açılışı bugün gerçekleşti. Kurdele kesimi öncesi konuşma yapan Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, “Bu güzide mekanı kentimize kazandıran Karakuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şeyhmus Karakuş’a teşekkür ediyoruz. Kentimiz daha güzel şeylere layık. Gelişmekte olan güzide kentimiz yeni istihdam alanları yaratacak daha güzel işyerlerine layık gelişmeleri yaşayacaktır. Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum” dedi. Konuşmanın ardından kurdelesi kesilen işletme, misafirlerini ağırladı.

Açılışa DTB Başkanı Engin Yeşil, OSB Başkanı Aziz Odabaşı, DOSİAD Başkanı Abdurrahman Aslan, DSMMMO Başkanı Mustafa Vural, DTSO eski Başkanı Ahmet Sayar, DOGÜNSİFED Başkanı Aziz Özkılıç, DİKAD Başkanı Reyhan Aktar, Diyarbakır Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, çok sayıda STK temsilcisi, iş insanı ve kanaat önderi katıldı.