Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

“Diyarbakır’da her gün 7-8 kişi koronavirüsten ölüyor”

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi, normalleşme sürecine geçiş ile birlikte Diyarbakır’da pik yaptı. Sağlık Bakanlığı verilerine göre Diyarbakır’da test kiti uygulanan her 100 kişiden 24’ü koroavirüs taşıyıcısı. Sosyal paylaşımlarla Diyarbakır’daki riske dikkat çeken, halkı ve yetkilileri uyaran AK Parti eski İl Başkanı Muhammed Dara Akar, “Diyarbakır […]

“Diyarbakır’da her gün 7-8 kişi koronavirüsten ölüyor”
  • 11 Temmuz 2020 14:28
  • 27 Nisan 2022 10:41

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi, normalleşme sürecine geçiş ile birlikte Diyarbakır’da pik yaptı. Sağlık Bakanlığı verilerine göre Diyarbakır’da test kiti uygulanan her 100 kişiden 24’ü koroavirüs taşıyıcısı. Sosyal paylaşımlarla Diyarbakır’daki riske dikkat çeken, halkı ve yetkilileri uyaran AK Parti eski İl Başkanı Muhammed Dara Akar, “Diyarbakır virüse teslim maalesef” dedi. Akar, paylaşımında bugüne değin açıklanmayan verileri de açıklayarak, şunları ifade etti:

“Sadece Araştırma Hastanesi’nde günlük ölüm vakası 4-8- civarı. Tıp Fakültesi’nde ise günlük ölüm vakaları 2-3 civarı. Selahattin Eyyübi Hastahanesi’ni soramadım.  Buna göre Türkiye’deki ölüm vakalarının yarıya yakını Diyarbakır’da gerçekleşiyor. Neyse sevgili Diyarbakır sen yine de rahatına bak. Düğün, Taziye, toplu ziyafet, asker uğurlama devam etsin!  Virüs falan da yok zaten! Hepsi Amerika’nın yalanları ne de olsa! Kırmızıya boyanmış haritayı mı sordun! Diyarbakır’daki orman yangınları haritası diyelim ona da 😂”

Akar, ayrıca Diyarbakır’ın risk haritasını da şöyle paylaştı: