Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da ev baskını sonrası çatışma çıktı

HABER/ABORİ Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nde bir eve polisin düzenlediği baskında çatışma çıktı. Olayda bir kişi yaşamını yitirdi, bir özel harekat polisi de yaralandı. İçişleri Bakanlığı, ölen kişinin PKK’li olduğunu açıkladı. Alınan bilgiye göre dün gece Karacadağ Caddesi 902. Sokak’ta bulunan bir eve, polisler tarafından baskın düzenlendi. Operasyon sırasında çıkan çatışmada, bir kişi yaşamını yitirdi, bir özel […]

Diyarbakır’da ev baskını sonrası çatışma çıktı
  • 21 Temmuz 2019 11:34

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nde bir eve polisin düzenlediği baskında çatışma çıktı. Olayda bir kişi yaşamını yitirdi, bir özel harekat polisi de yaralandı. İçişleri Bakanlığı, ölen kişinin PKK’li olduğunu açıkladı.

Alınan bilgiye göre dün gece Karacadağ Caddesi 902. Sokak’ta bulunan bir eve, polisler tarafından baskın düzenlendi. Operasyon sırasında çıkan çatışmada, bir kişi yaşamını yitirdi, bir özel hareket polisi de yaralandı. Baskında evin sahibi olduğu belirtilen biri kadın iki 2 kişi gözaltına alındı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA 

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İç güvenlik operasyonları kapsamında, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü birimlerince düzenlenen operasyonda, terör örgütünün kırsal alandan gelerek şehirde faaliyet yürüttüğü tespit edilen BTÖ mensubu Mücahit Yılmaz etkisiz hale getirilmiş, 2 kişi gözaltına alınmıştır. Etkisiz hale getirilen şahsın kaldığı yerde yapılan aramada, başkası adına düzenlenmiş sahte kimlik, silah, mühimmat ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir” denildi.