DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Diyarbakır’da Covid-19 skandalı!

Son Güncelleme :

20 Ağustos 2020 - 12:33

Diyarbakır’da Covid-19 skandalı!

Diyarbakır’da son iki aydır pik yapan korona vakaları nedeniyle kentteki yoğun bakımlarda yer kalmadı. Diyarbakır Tabip Odası, bir doktorun bir süre önce yoğun bakımda yer olmadığı için Covid kliniği olmayan bir serviste takibe alındığını, bugün de solunum cihazına bağlandığını açıkladı.

Tigris’in haberine göre Nefroloji bölümünde takibi yapılan aile hekimi Dr. O.T. daha sonra corona testi pozitif çıkması üzerine yoğun bakımda yer olmadığı için normal hastaların kaldığı klinikte takibi yapıldı. Diyarbakır Tabip Odası’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“1-Covid testi pozitif çıkan, genel durumu kötüleşen bir meslektaşımız kentteki tüm hastanelerde yoğun bakımlarda yer bulunamadığı için Covid kliniği dahi olmayan bir serviste, Covid olmayan hastalarla beraber takip ediliyordu. Bugün serviste solunum cihazına bağlandı.

2) Türkiye’de salgın tüm hızıyla devam ediyor, bölgede salgının etkisini katmerli bir biçimde yaşıyoruz. Bakanlığın yarattığı ‘başarı’ algısı doğru değildir. İlan edilen rakamlar gerçekliği ifade etmemektedir.

3) Gelinen aşamada bölgede sağlık sistemi çökmüştür. Pandemi ile mücadelede yeterli  hazırlıklar yapılmamıştır. Yanlış sağlık politikaları nedeniyle meslektaşlarımızı, sağlık çalışanlarını, yurttaşları kaybediyoruz. Unutmayacağız!”

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”

Bu arada Gelecek Partisi Kurucular Üyesi ve eski Milletvekili Cuma İçten, sosyal paylaşım hesabından yaptığı paylaşımda, kentte sokağa çıkma yasağının uygulanmasını istedi. İçten, “Diyarbekir’de tüm hastaneler dolu, ciddi anlamda sorun var ve uzun süredir yetkililer sadece izliyor. ! ! !
Acil uzun süreli sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli. Ölümler ile ilgili verilen rakamlar sahadan gelen rakamlar ile örtüşmüyor. Batman, Şanlıurfa, Diyarbakır’dan farklı değil” ifadelerini kullandı.

SAHRA HASTANESİ GÜNDEMDE

Öte yandan mevcut hastanelerin yetersiz kalması nedeniyle Sahra Hastaneleri’nin kurulmasının gündemde olduğu öğrenildi.