Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da bir garip ihale! Komisyon üyelerinin tamamı rapor alınca…

HABER/ABORİ Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nin tek hastanesi olan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi’ne ek olarak yapılan 150 yataklı binanın kaba inşaatı geçtiğimiz temmuz ayında tamamlanmasına rağmen tıbbi cihaz ve demirbaş malzeme alım işi ihalesi iki kez üst üste iptal edilmesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Diyarbakır Yenigün gazetesinin haberine göre ihalenin yapılacağı gün komisyon üyelerinin tamamının […]

Diyarbakır’da bir garip ihale! Komisyon üyelerinin tamamı rapor alınca…
  • 12 Eylül 2019 16:43

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nin tek hastanesi olan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi’ne ek olarak yapılan 150 yataklı binanın kaba inşaatı geçtiğimiz temmuz ayında tamamlanmasına rağmen tıbbi cihaz ve demirbaş malzeme alım işi ihalesi iki kez üst üste iptal edilmesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Diyarbakır Yenigün gazetesinin haberine göre ihalenin yapılacağı gün komisyon üyelerinin tamamının rapor almış.

Diyarbakır Yenigün Gazetesi’nin haberine göre Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi ek binasında 54 adet iki kişilik, 36 adet tek kişilik, 6 adet suit oda, 11 cihazlı diyaliz ünitesi, 8 yataklı 2. basamak yoğun bakım ve 6 yataklı 1. basamak yoğun bakım ünitesi, 6 adet ameliyat salonu bulunuyor. 2016 yılında yapımına başlanan hastanede ayrıca tümü özel ve tek kişilik olarak düzenlenmiş olan özel doğum servisi, son teknoloji fizik tedavi cihazlarıyla donatılmış fizik tedavi ünitesi ve radyolojik görüntüleme merkezi ile 27 bin metrekare kapalı alanıyla bölgeye hizmet vermeyi amaçlıyor.

Diyarbakır Sağlık İl Müdürlüğü Diyarbakır İl Satın Alma Birimi tarafından hastanenin hizmete girebilmesi için gerekli olan 45 kalem tıbbi cihaz ve demirbaş malzeme alım işi ile ilgili ihalenin 11 Temmuz’da gerçekleştirilmesi gerekirken, ihaleyle ilgili ilginç bir gelişmeler yaşanıyor.

İHALE KOMİSYONU’NUN ASİL VE YEDEK ÜYELERİNİN TAMAMI RAPOR ALMIŞ

İhalenin yapılacağı tarihte İhale Komisyonu’nda görevli asil ve yedek mali üyelerin raporlu olması sebebiyle ihale iptal edilirken, Diyarbakır Sağlık İl Müdürlüğü’nün ilgili makamlara gönderdiği 11141783-949 sayılı, İptal ihale hakkında konulu yazıda şu ifadelere yer verildi:

“11.07.2019 tarihinde saat 10:00’da 2019/193225 ihale kayıt numarasıyla yapılması planlanan ‘Müdürlüğümüze bağlı Silvan İlçe Devlet Hastanesi (yeni hizmet binası) ihtiyacı olan 45 kalem tıbbi cihaz ve demirbaş malzeme alımı’ işi ihalesi, ihale komisyonunda görevli asil ve yedek mali üyelerin raporlu olması nedeniyle yapılamadığından iptal olmuştur.”

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ: GAZETECİLERİ İLGİLENDİRMEZ

Bu ihaleden yaklaşık iki ay sonra gerçekleştirilen ve 9 Eylül’de yapılan ihalenin de iptal edildiği bildirildi. Konuyla ilgili Yeningün Gazetesi’nin görüştüğü Diyarbakır Sağlık İl Müdürü Sait Avar’ın, “Konunun gazetecileri ilgilendirmediğini” ifade ederek, açıklama yapmaması dikkat çekti.

Kaynak: Diyarbakır Yenigün Gazetesi