Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır, yöresel lezzetlere doyacak!

VEYSİ POLAT Gurme 2019 Diyarbakır Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 13-17 Kasım 2019 tarihleri arasında başlıyor. Türkiye genelinde 167 firmanın katılacağı fuarda, yöresel lezzetler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 13 Kasım Çarşamba günü 21 metrelik Diyarbakır Çöreği ile açılışı yapılacak olan fuara, farklı illerden 50 şef, blooger ve gastronomi yazarı katılacak. DTSO, DTB, DESOB, Karacadağ Kalkınma Ajansı […]

Diyarbakır, yöresel lezzetlere doyacak!
  • 10 Kasım 2019 20:26

VEYSİ POLAT

Gurme 2019 Diyarbakır Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 13-17 Kasım 2019 tarihleri arasında başlıyor. Türkiye genelinde 167 firmanın katılacağı fuarda, yöresel lezzetler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 13 Kasım Çarşamba günü 21 metrelik Diyarbakır Çöreği ile açılışı yapılacak olan fuara, farklı illerden 50 şef, blooger ve gastronomi yazarı katılacak.

DTSO, DTB, DESOB, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve TÜYAP Diyarbakır tarafından organize edilen “Gurme 2019 Diyarbakır Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı”nın programı şöyle:

-13 Kasım Çarşamba günü Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Okan Üniversitesi arasında Gastronomi alanında işbirliği protokolü imzalanacak ve ortak çalışmaların startı verilecek.

-13 Kasım Çarşamba günü Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nin organizasyonu ile Dr. Ender Saraç tarafından yapılacak atölye çalışmasında Diyarbakır a özgü baharat ve otlarla sağlıklı beslenmeye dair tüyolar verilecek.

-13 Kasım Çarşamba günü Okan Üniversitesi tarafından Diyarbakır Bulgurlu Ekmeği’nin atölye çalışması yapılacak.

-13 Kasım Çarşamba günü Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Diyarbakır’a özgü ürünlerin tanıtıldığı sergi düzenlenecek ve fuar boyunca açık olacak.

-13 Kasım Çarşamba günü saat 14:30’da düzenlenecek olan Ciğer Tadım Atölyesinde Diyarbakır Ciğerinin püf noktaları ziyaretçilerle paylaşılacak.

-14 Kasım Perşembe günü Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Gastronomi Çalıştayı düzenlenecek.

-Diyarbakır Aşçılar ve Pastacılar Derneği işbirliğinde Diyarbakır 2. Ulusal Pastacılık ve Aşçılık Yarışması düzenlenecek.