Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır ve Van koronavirüse “meydan” okuyor!

ŞERİFE DENİZ/ABORİ Koronavirüs salgınına karşı tedbirler kapsamında yapılan “Evde Kal” çağrısına Türkiye’nin batısında olduğu doğusunda da uyulmuyor. Bölgenin iki büyükşehir kenti olan Van ve Diyarbakır’da salgın yokmuş gibi dışarı çıkan vatandaşlar, açık ve kapalı mekanlarda mesafe tanımaksızın bir arada bulunuyor. BURASI VAN Van Büyükşehir Belediyesi, koronavirüse karşı aldığı tedbirler kapsamında vatandaşlar arasında sosyal mesafeyi açmak […]

Diyarbakır ve Van koronavirüse “meydan” okuyor!
  • 24 Mart 2020 02:31

ŞERİFE DENİZ/ABORİ

Koronavirüs salgınına karşı tedbirler kapsamında yapılan “Evde Kal” çağrısına Türkiye’nin batısında olduğu doğusunda da uyulmuyor. Bölgenin iki büyükşehir kenti olan Van ve Diyarbakır’da salgın yokmuş gibi dışarı çıkan vatandaşlar, açık ve kapalı mekanlarda mesafe tanımaksızın bir arada bulunuyor.

BURASI VAN

Van merkezdeki PTT binası hınca hınç dolu.

Van Büyükşehir Belediyesi, parklarda bulunan oturma bankları söktü.

Van Büyükşehir Belediyesi, koronavirüse karşı aldığı tedbirler kapsamında vatandaşlar arasında sosyal mesafeyi açmak amacıyla kent genelindeki parklarda bulunan oturma banklarını sökmeye başladı. Kent merkezindeki PTT şubeleri ise hınca hınç dolu.

BURASI DİYARBAKIR

Aynı manzarayı Diyarbakır’da görmek mümkün. Çalışma saatlerine getirilen düzenleme ve 65 yaş üstü, atım ve KOAH hastalarına getirilen sokağa çıkma yasağına rağmen kent merkezinde hareketliliği görmek mümkün. Aynı zamanda caddelerde yoğun bir trafik akışı söz konusu. Diyarbakır’da banklar henüz sökülmedi ancak park ve bahçelerde gruplar halinde oturanları görmek mümkün.

Yetkililerin tüm uyarıları ve “Evde Kal” çağrılarına Diyarbakırlılar kulak asmıyor.