Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır Valisi, tartışma yaratan ucube heykeli savundu: Bebekleri ayırmayın!

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, belediye tarafından havalimanı yoluna yaptırılan ve tepki gören karpuz heykelinin içindeki bebek figürünü savundu. Karaloğlu, dünyadaki bütün bebeklerin birbirine benzediğini ve bebeklerin mahsun olduğunu belirterek, tartışmanın Diyarbakır’a faydası olduğunu söyledi. Sosyal medyada hemen hemen her kesim tarafından eleştirilen ve Uzakdoğulu bir bebeğe benzetilen karpuzun içindeki bebek […]

Diyarbakır Valisi, tartışma yaratan ucube heykeli savundu: Bebekleri ayırmayın!
  • 11 Mayıs 2021 13:13

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, belediye tarafından havalimanı yoluna yaptırılan ve tepki gören karpuz heykelinin içindeki bebek figürünü savundu. Karaloğlu, dünyadaki bütün bebeklerin birbirine benzediğini ve bebeklerin mahsun olduğunu belirterek, tartışmanın Diyarbakır’a faydası olduğunu söyledi.

Sosyal medyada hemen hemen her kesim tarafından eleştirilen ve Uzakdoğulu bir bebeğe benzetilen karpuzun içindeki bebek heykeli ile ilgili Karaloğlu, ilk kez konuştu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki üreticilere, 5 bin Diyarbakır karpuzu fidesi dağıtım törenine katılan Karaloğlu, bir gazetecinin konu ile ilgili sorusu üzerine şunları söyledi:

“Ne güzel karpuz tartışılıyor arkadaşlar, bırakın Diyarbakır’da karpuz tartışılsın. Bırakın Diyarbakır’da güzellikler tartışılsın. Diyarbakır’da arzumuz, isteğimiz budur, akşamki tartışmanın Diyarbakır’a zararı yok, faydası var. Eğer gerçek fotoğraflarla beraber karşılaştırırsanız gerçeğe çok uygun olduğunu da görürsünüz. Bebeğin Diyarbakırlısı, Vanlısı, Rizelisi olmaz. Dünyanın bütün bebekleri mahsundur ve birbirlerine benzerler. Ne olur bebekleri de ayırmayın. Yaşı büyük değil, iki tane dişi var, nasıl yaşı büyük olacak?”