DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

Diyarbakır Valisi Su, gazetecilerle bir araya geldi

Son Güncelleme :

10 Ocak 2023 - 13:41

Diyarbakır Valisi Su, gazetecilerle bir araya geldi

Diyarbakır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla kentte görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Vali Ali İhsan Su, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde (GGC) basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek, gazeteciler gününü tebrik etti. Gazetecilerin taleplerini dinleyen Vali Su, kentte yapılan yatırımlarla ilgili bilgilendirmede bulundu. Gazetecilik mesleğinin kamuoyu açısından önemli olduğuna dikkat çeken Vali Su, şöyle konuştu:

“Hayatın içinde her yerde, olayın içinde olmak durumunda kalıyorsunuz. Her alanda mutlaka gazetecilere ihtiyaç oluyor. Kamuoyunu bilgilendirmek için iletişim araçlarına ihtiyaç var. İletişim araçlarını da gazeteciler vasıtasıyla kullanıyoruz. İşin mahiyeti olarak baktığımız zaman bir kamu hizmeti yapmış oluyorsunuz. Bu çerçevede de hakikaten her biriniz işinizi fedakarca yapmaya gayret ediyorsunuz. Vatandaşımızın memnuniyeti, refahı, huzuru açısından basın, medya çok önemli. Bu çerçevede bir kez daha yaptığınız bu güzel hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Vatandaşın talebi doğrultusunda yapılacak hizmetlerin duyurulmasında basının büyük bir rol üstlendiğini belirten Vali Su, “Bunların da sizin tarafınızdan gündeme getirilmesi bizim için yol açıcı, gösterici bir fonksiyon icra ediyor. Biz de bir eksiğimiz varsa, onu telafi etme imkânına kavuşuyoruz” dedi.

Kentte Basın Müzesi oluşturulması için çalışmalarının sürdüğünü aktaran Vali Su, basın mensuplarının işlerini rahatça yapabilmesi için her türlü tedbiri aldıklarını ifade etti.

 

 

GGC Başkanı Mücahit Ceylan ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün önemine değindi. Ceylan ayrıca, gazetecilerin içinde bulunduğu zorluluk ve şartlarına dikkat çekerek, Vali Ali İhsan Su’ya gazetecilere verdiği destek ve ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Ziyarette GGC Başkanı Ceylan, Vali Su ve Çiftçi’nin 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutlayarak, kendilerine Diyarbakır motifli bakır tepsi hediye etti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi’nin Vali Ali İhsan Su’ya eşlik ettiği program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.