Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır sokağa çıkmadı, “EvdeKal”dı

HABER/ABORİ Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının başlamasıyla büyükşehirler başta olmak üzere yurt genelinde cadde ve sokaklar boş kaldı. İçişleri Bakanlığı’nın 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta, il sınırları içinde 2 gün sokağa çıkma yasağı getirmesinin ardından özellikle Diyarbakır, en sakin günlerinden birini yaşadı. Sabah saatlerinden itibaren kentin Dağkapı, Ofis, Balıkçılarbaşı, Bağlar gibi […]

Diyarbakır sokağa çıkmadı, “EvdeKal”dı
  • 11 Nisan 2020 21:01

HABER/ABORİ

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının başlamasıyla büyükşehirler başta olmak üzere yurt genelinde cadde ve sokaklar boş kaldı.

İçişleri Bakanlığı’nın 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta, il sınırları içinde 2 gün sokağa çıkma yasağı getirmesinin ardından özellikle Diyarbakır, en sakin günlerinden birini yaşadı.

Sabah saatlerinden itibaren kentin Dağkapı, Ofis, Balıkçılarbaşı, Bağlar gibi en işlek ilçe, cadde ve meydanları sessizliğe büründü. Polis helikopterleri havadan denetim yaparken, karadan da ekipler yasağa uymayanları genellikle uyardı. Kent genelinde gün boyu yasağı delen bazı kişilere de 790’ar TL para cezası kesildi.