Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır Şehir Tiyatroları eski modern görünümüne kavuşuyor

HABER/ABORİ Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’nın, çalışmaları yerinde incelediği yüzlerce panel, söyleşi, kongre, sergi ile tiyatro oyununa ev sahipliği yapan, kentin önemli hafıza merkezlerinden biri olan ve kayyum döneminde büyük bir tahribata uğrayan Şehir Tiyatrosu eski fiziki yapısına uygun şekilde yenileniyor. Kayyum döneminde depo şeklinde kullanılarak kaderine terk edilen, yüzlerce etkinliğe ev sahipliği […]

Diyarbakır Şehir Tiyatroları eski modern görünümüne kavuşuyor
  • 27 Temmuz 2019 19:33

HABER/ABORİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’nın, çalışmaları yerinde incelediği yüzlerce panel, söyleşi, kongre, sergi ile tiyatro oyununa ev sahipliği yapan, kentin önemli hafıza merkezlerinden biri olan ve kayyum döneminde büyük bir tahribata uğrayan Şehir Tiyatrosu eski fiziki yapısına uygun şekilde yenileniyor.

Kayyum döneminde depo şeklinde kullanılarak kaderine terk edilen, yüzlerce etkinliğe ev sahipliği yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, eski fiziki görünümüne kavuşması için baştan sona yenileniyor. Yüzlerce panel, söyleşi, kongre, sergi ve tiyatro oyununun sahnelendiği alanda yürütülen çalışmaları inceleyen Eşbaşkan Dr. Selçuk Mızraklı, yenileme işlemlerinin seyri hakkında Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Yavuz Akkuzu’dan bilgi aldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, yenileme çalışmaları yerinde denetledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun, kent açısından oldukça önemli bir yere sahip olduğunu belirten Eşbaşkan Mızraklı, alanın adeta şehrin hafızası konumunda bulunduğuna dikkat çekti. Yapılacak çalışmaların ardından Şehir Tiyatrosu’nun yeniden cazibe merkezi haline dönüşmesinin önemine işaret eden Mızraklı, yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra belirlenecek bir tarihte alanı yeniden halkın hizmetine açacaklarını söyledi.