Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır OSB’ye “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi”

Diyarbakır OSB Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır’da bir ilke imza attı. Diyarbakır OSB Müdürlüğü, Diyarbakır’da kendi alanında TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk kuruluş oldu. Diyarbakır OSB’nin, Türk Standartları Enstitüsü İl Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler ve ilettiği talepler neticesinde Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi standardının hazırlanma sürecine katkı sağlayıp denetlenen ve belge almaya hak kazanan ilk kuruluş […]

Diyarbakır OSB’ye “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi”
  • 12 Kasım 2020 12:42

Diyarbakır OSB Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır’da bir ilke imza attı. Diyarbakır OSB Müdürlüğü, Diyarbakır’da kendi alanında TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk kuruluş oldu.

Diyarbakır OSB’nin, Türk Standartları Enstitüsü İl Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler ve ilettiği talepler neticesinde Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi standardının hazırlanma sürecine katkı sağlayıp denetlenen ve belge almaya hak kazanan ilk kuruluş oldu. Üretim yapan firma ve kurumlara Türk Standardları Enstitüsü tarafından verilen Güvenli Üretim Belgesi’nin hizmet kurumları için de “Güvenli Hizmet Belgesi” adı altında verilmesi için TSE’ye başvuru yapan Diyarbakır OSB Müdürlüğü, yapılan değerlendirme sonucu hem TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesinin standartlarının yayınlanmasına katkı sağladı, hem de belge kapsamında ilk denetlenerek belge alan kurum oldu.

Diyarbakır İl Müdürü Mehmet Genç, Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni OSB Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu’ye taktim etti. Genç, hizmet kalitesi belgesinin, sanayi bölgeleri başta olmak üzere üretim yapan firmalar tarafından da büyük rağbet gördüğünü belirterek, “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi verilen kuruluş veya firmalara büyük katkı sunuyor. Kurum olarak başvuru yapan firmaları bir süre denetliyor ve takip ediyoruz. Hak eden kurum, kuruluş ve firmalar olursa şayet bu belgeyi takdim ediyoruz. Türkiye’deki 300 OSB Müdürlüğü arasında TSE Covid-19 Güvenli Hizmet belgesi alan 15’inci OSB, Diyarbakır OSB Müdürlüğü oldu. Kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

OSB Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu da TSE Covid-19 Güvenlik Hizmet Belgesi alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Hedefimiz sanayisi ve sanayicisiyle gelişmiş, güvenli hizmetle birlikte, güvenli ve hijyen bir üretim sağlamaktır. Yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte bunu sağlamanın çabasını veriyoruz. IS0 9001 kalite yönetim belgesinden sonra TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni de aldık. Hizmet kalite standartlarını daha da üst seviyeye çıkardık. OSB’deki cadde ve sokakları aydınlatma ile yol onarım ve kaldırım boyama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.