Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır, kripto para Thodex’e 100 milyon dolar kaptırdı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 milyar dolarla ortadan kaybolan kripto para borsalarından Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında yakalama çıkardı. Arnavutluk’ta olduğu belirlenen Özer için resmi işlemler başlatılırken, şirketin merkezine ve yöneticilerine yönelik operasyonlar yapıldı, 68 kişi gözaltına alındı. Binlerce kişiyi mağdur eden Thodex’e para kaptıranların listesi de il il açıklandı. buna göre en çok parayı […]

Diyarbakır, kripto para Thodex’e 100 milyon dolar kaptırdı
  • 23 Nisan 2021 12:48

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 milyar dolarla ortadan kaybolan kripto para borsalarından Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında yakalama çıkardı. Arnavutluk’ta olduğu belirlenen Özer için resmi işlemler başlatılırken, şirketin merkezine ve yöneticilerine yönelik operasyonlar yapıldı, 68 kişi gözaltına alındı.

Binlerce kişiyi mağdur eden Thodex’e para kaptıranların listesi de il il açıklandı. buna göre en çok parayı İstanbul’daki vatandaşlar yatırdı. Thodex hisselerinin yüzde 5.44’ünü ise Diyarbakır’daki vatandaşların satın aldığı belirlendi. Paranın toplam karşılığının 100 milyon dolar olduğu öğrenildi.