Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır Barosu Başkanı, ırkçı saldırıda yaralanan Erbilli aileyi hastanede ziyaret etti

Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Nahit Eren, Mersin’in Bozyazı İlçesi’nde ırkçı saldırıda yaralanan Erbilli aileyi hastanede ziyaret etti ve davaya müdahil olacaklarını açıkladı. Irak’ın Federal Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’den seyahat için Türkiye’ye gelen Kürt aile, dün Mersin’de ırkçı bir grubun saldırısına uğradı. Aileden iki kişi yaralandı. Saldırıda ağır yaralanan Muştaq Mahmud Kerim, Anamur Devlet Hastanesi’nde tedavi […]

Diyarbakır Barosu Başkanı, ırkçı saldırıda yaralanan Erbilli aileyi hastanede ziyaret etti
  • 14 Mayıs 2021 18:10

Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Nahit Eren, Mersin’in Bozyazı İlçesi’nde ırkçı saldırıda yaralanan Erbilli aileyi hastanede ziyaret etti ve davaya müdahil olacaklarını açıkladı.

Irak’ın Federal Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’den seyahat için Türkiye’ye gelen Kürt aile, dün Mersin’de ırkçı bir grubun saldırısına uğradı. Aileden iki kişi yaralandı. Saldırıda ağır yaralanan Muştaq Mahmud Kerim, Anamur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Nahit Eren ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mehdi Özdemir, saldırıya uğrayanlara hukuki destek sunmak ve dayanışmada bulunmak üzere Mersin’e gitti. Anamur Devlet Hastanesi’nde tedavileri devam eden aileyi ziyaret eden Eren, Diyarbakır Barosu’nun mağdurlara gerekli hukuki desteği sunacağını ve soruşturmanın takipçisi olacağını vurguladı.