DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Dicle Nehri kıyısında yürüyüş yolu yapılacak

Son Güncelleme :

21 Temmuz 2019 - 12:13

Dicle Nehri kıyısında yürüyüş yolu yapılacak

HABER/ABORİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Dicle Nehri’nin Silvan Köprüsü ve Hevsel Bahçeleri arasında kalan kısmında incelemelerde bulunarak yurttaşların kullanıma uygun bir alan oluşturmayı planladıklarını açıkladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Dicle Nehri’nin Silvan Köprüsü ve Hevsel Bahçeleri arasında kalan kısmında incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ile İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı yetkilileriyle kıyı şeridini gezen Eşbaşkan Mızraklı, yurttaşların kullanımına uygun bir alan oluşturulması için görüş alışverişinde bulundu.

Eşbaşkan Mızraklı, doğaya, insana ve çevreye saygılı, yurttaşların Dicle Nehri kıyısından faydalanacağı içinde yürüyüş, bisiklet rotaları ve meyve ağaçlarının olduğu bir alan inşa etmeyi hedeflediklerini söyledi. Düzenleme çalışmalarının toplam üç kilometre uzunluğundaki kıyı şeridinin her iki tarafında yapacaklarını söyleyen Mızraklı, çocuklar, gençler ve yetişkinlere yönelik ayrı ayrı çalışmaların yapılacağını ifade etti. Kültürel miras listesinde bulunan alanda, UNESCO yetkililerinin yakın bir tarihte kente gelerek incelemelerde bulunacaklarını aktaran Mızraklı, hazırlayacakları projeyi sunacaklarını ve UNESCO yetkilileri ile birlikte de değerlendireceklerini kaydetti.