Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Derik’te öldürülen kaymakamın ağabeyinden şok iddia: Bombayı emniyet amiri koydu

Makam odasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden dönemin Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk, şok bir iddiada bulundu. Ağabey Safitürk, bombanın İlçe Emniyet Amiri tarafından makama konulduğunu iddia etti. Mardin’in Derik Belediyesi’ne kayyum olarak atanan İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, 10 Kasım 2016 tarihinde makamına konulan bombanın patlatılması sonucu hayatını kaybetmişti. […]

Derik’te öldürülen kaymakamın ağabeyinden şok iddia: Bombayı emniyet amiri koydu
  • 29 Mayıs 2020 19:13
  • 28 Nisan 2022 21:41

Makam odasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden dönemin Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk, şok bir iddiada bulundu. Ağabey Safitürk, bombanın İlçe Emniyet Amiri tarafından makama konulduğunu iddia etti.

Mardin’in Derik Belediyesi’ne kayyum olarak atanan İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, 10 Kasım 2016 tarihinde makamına konulan bombanın patlatılması sonucu hayatını kaybetmişti. Kaymakamın ağabeyi Ali Haydar Safitürk, Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, kardeşinin ölümüne neden olan bombanın dönemin Derik İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hakan Kutluay tarafından makama konulduğunu iddia etti ve terfi edilmesine tepki gösterdi.

Safitürk, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Ülkesini, milletini hizmet aşkı ile seven bir kaymakamı mesai saati içerisinde çalışma masasına kendi ilçe emniyet amiri Mustafa Hakan Kutluay tarafından konulan bomba ile şehit etti. 3 yıl 1500 km yolu 20 den fazla duruşma yaptık koskocaman bir hiç. Kaymakamın kanından nemalanan ödüllenen bir sürü hain var.”