Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Demirtaş’tan Öcalan’a destek, Erdoğan’a yanıt: Ucuz algı operasyonları bunlar…

HABER/ABORİ 2016’dan bu yana Edirne Cezaevi’nde tutulan HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan’ın mektubu üzerinden başlatılan polemiklere twitter hesabından yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öcalan’ın mektubunu değerlendirirken, “Demirtaş-Kandil-İmralı arasında liderlik savaşı olduğunu ve Öcalan’ın Demirtaş’a ve Kandil’e öfkeli olduğunu” iddia etmişti. Demirtaş, bu iddialara Edirne Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla sosyal medya […]

Demirtaş’tan Öcalan’a destek, Erdoğan’a yanıt: Ucuz algı operasyonları bunlar…
  • 23 Haziran 2019 00:18
  • 23 Haziran 2019 00:28

HABER/ABORİ

2016’dan bu yana Edirne Cezaevi’nde tutulan HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan’ın mektubu üzerinden başlatılan polemiklere twitter hesabından yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öcalan’ın mektubunu değerlendirirken, “Demirtaş-Kandil-İmralı arasında liderlik savaşı olduğunu ve Öcalan’ın Demirtaş’a ve Kandil’e öfkeli olduğunu” iddia etmişti.

Demirtaş, bu iddialara Edirne Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla sosyal medya hesabından yanıt verdi. Demirtaş şunları söyledi:

1- Sn. Öcalan’ın demokratikleşme ve barış için alacağı her türlü inisiyatifin yanında olacağımdan, başarısı için samimi çaba sarf edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

2- İktidar savaşı vb. şeyler bize yabancı ve yadırgatıcı söylemlerdir. Kimse bu türden gayrı ciddi söylemlere prim vermemelidir. Böyle bir polemiğin ve oyunun tarafı olmayacağımızı da belirtmekte fayda görüyorum.

3- Sn. Öcalan’ın, halkın önemli bir kesimi nezdindeki ağırlıklı etkisini geçmiş dönemlerde de bizzat gözlemlemiş biri olarak, kendisinin bu yönlü bir teste tabi tutuluyormuş gibi bir algı yaratılmasını haksızlık ve sorumsuzluk olarak değerlendiriyorum.

4- Büyük ve ciddi işler yapmak isteyenlerin, küçük ve ucuz algı operasyonlarına tenezzül etmemesi gerekir. Bu konu bizim için hassas bir meseledir. Herkesi ve bütün tarafları daha dikkatli davranarak, psikolojik harekatın parçası olmamaya davet ediyorum. Selamlar, sevgiler.