DOLAR 15,6436 % 0.62
EURO 16,4034 % 0.91
GRAM ALTIN 919,32 % 0,91
ÇEYREK A. 1.503,09 % 0,91
BITCOIN 30.432,40 1.64
SON DAKİKA
hava
Google News

Demirtaş’tan “Çekirdekçi Mısto”ya selam: Unuttuğumu sanma, Azrail unutsun seni…

Son Güncelleme :

04 Temmuz 2019 - 23:15

Demirtaş’tan “Çekirdekçi Mısto”ya selam: Unuttuğumu sanma, Azrail unutsun seni…

HABER/ABORİ

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’ın fenomen gençlerinden biri olan “Çekirdekçi Mısto”ya selam gönderdi.

Sosyal medyada yer alan bir video görüntüsünde, “Selahattin başkana çok çok selamımı iletin. Çekirdekçi Mustafa’nın çok çok selamı var. Söyle hani bir kere üniversiteye gelmişti ya. Çekirdekçi Mısto. Odur ha” diyen Çekirdekçi Mısto’ya Edirne F Tipi’nden cevap geldi.

DEMİRTAŞ: SENİ AZRAİL UNUTSUN

Demirtaş’ın kardeşi Aygül Demirtaş, ağabeyi Demirtaş’ın ‘Çekirdekçi Mısto’nun selamına verdiği yanıtı Twitter adresinden paylaştı. Demirtaş gönderdiği notta, “Sevgili Çekirdekçi Mısto selamını aldım, benden de çok selam. Seni unuttuğumu sanma, Azrail unutsun seni. Buraların çekirdeğinin tadı tuzu yok, en kısa zamanda görüşmek dileğiyle. Kendine iyi bak, herkese selam söyle” dedi.

DEMİRTAŞ’IN HEP GÜNDEMİNDEYDİ

Selahattin Demirtaş, daha önce verdiği bir röportajda, twitter paylaşmlarının ilham kaynağının Çekirdekçi Mısto olduğunu ifade etmişti. Demirtaş, “Çekirdekçi Mısto, ben Mustafa Bey diyorum kendisine kısaca, onunla iyi bir elektriğimiz var. (Gülüyor.) Toplumun nabzını çok da iyi tutan bir çekirdekçi, öyle anlaşılıyor. Zaman zaman mentionlarından yararlanıyorum. Bu isim şimdi ilk anda aklıma geldiği için onu söylüyorum, onun gibi onlarca, yüzlerce arkadaşımız var” demişti.