DOLAR 18,5813 % -0.25
EURO 18,4444 % 0.38
GRAM ALTIN 1.024,80 % -0,05
ÇEYREK A. 1.675,54 % -0,05
BITCOIN 377.300 0.372
SON DAKİKA
hava 31°
onur ocakbaşı Festival Bellona Yeşil Ambalaj
Google News

Selahattin Demirtaş’ı yıllar sonra teyit etti: 23 Nisan’daki çocuklar bile…

Son Güncelleme :

19 Temmuz 2019 - 1:54

Selahattin Demirtaş’ı yıllar sonra teyit etti: 23 Nisan’daki çocuklar bile…

VEYSİ POLAT/ABORİ

“Bidebunu İzle” programında gazeteciler Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin sorularını yanıtlarken, Başbakan iken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti MKYK’nın kendisinden, “Sen başbakan gibi görün ama başkan olma, başbakanmış gibi yap ama yetki kullanma” talebinde bulunduğunu açıklayan Ahmet Davutoğlu’nu yıllar önce dönemin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın uyardığı ortaya çıktı.

Dönemin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Meclis’te ve seçim meydanlarında yaptığı konuşmada, “Sevgili Ahmet Hoca, sen bilim insanısın. Ortada matematik var. Biz kaybedersek sen de kaybediyorsin. Az önce grupta destan yazdınız diyor. Yahu senin tezkereni yazmışlar senin haberin yok. 50 defa seni uyarmadım mı? Kazansan da kazanmasan da gidicisin demedim mi? Gel, tez zamanda dönüş yap. Bizi destekle, HDP büyürse sen de kurtulursun demedik mi? Ne oldu, dediğimize geldiler mi? Bak, gidiyorsun. Hiçbir zaman gelemedin. Hiçbir zaman seni o koltukta gönül rahatlığıyla oturtamadılar ki. Şu 23 Nisan’daki çocuklar bile o koltuklarda daha keyifle oturdu, sen bir gün o koltukta keyifle oturmadın” diyor.

Yıllar sonra Erdoğan ve AK Parti yönetimine ağır eleştiriler yönelten Davutoğlu’nun açıklamaları, henüz kendisi görevdeyken “o koltukta keyifle oturamadın” diyen Demirtaş’ı teyit etmiş oldu.

DEMİRTAŞ’IN 3 MAYIS 2016 TARİHİNDE DAVUTOĞLU GÖREVDEN ALINMADAN BİR GÜN ÖNCE YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMA