Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Çobanların kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, hayvan otlatan çobanlar arasında mera tartışması nedeniyle çıkan silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre Hanifecikler Mahallesi’nde oturan H.H.T. (64) bugün mahalle yakınındaki meraya koyunlarını otlatmaya gitti. H.H.T. ile aynı meraya koyun otlatmaya gelen ikinci çoban M.Y. (24) arasında mera anlaşmazlığı yüzünden tartışma çıktı. Daha sonra M.Y.’nin babası R.Y.’nin de […]

Çobanların kavgası kanlı bitti: 1 ölü
  • 29 Mayıs 2020 09:11
  • 28 Nisan 2022 21:41

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, hayvan otlatan çobanlar arasında mera tartışması nedeniyle çıkan silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre Hanifecikler Mahallesi’nde oturan H.H.T. (64) bugün mahalle yakınındaki meraya koyunlarını otlatmaya gitti. H.H.T. ile aynı meraya koyun otlatmaya gelen ikinci çoban M.Y. (24) arasında mera anlaşmazlığı yüzünden tartışma çıktı. Daha sonra M.Y.’nin babası R.Y.’nin de katılması üzerine tartışma taşlı, sopalı ve silahlı kavgaya dönüştü. Olayda R.Y silahla öldürüldü, yaralanan oğlu M.Y. ise Gediz Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Olaydan sonra silahıyla birlikte jandarmaya teslim olan H.H.T adlı çoban gözaltına alındı.