Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP’li vekil açıkladı: Diyarbakır’da günlük vaka sayısı 600, durum çok vahim!

CHP Milletvekili Murat Emir, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki vaka sayılarının her geçen gün daha da arttığını açıkladı. Diyarbakır’daki günlük vaka sayısının 600’ü bulduğunu belirten Emir, “Güneydoğu’nun hali içler acısı” dedi. Duvar’ın haberine göre Covid-19 salgını sürecinde “Ankara alarm veriyor” açıklamasıyla Ankara’da devlet hastanelerinde boş yatak kalmamasını gündeme getiren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, bu kez Güneydoğu’ya […]

CHP’li vekil açıkladı: Diyarbakır’da günlük vaka sayısı 600, durum çok vahim!
  • 20 Ağustos 2020 12:42

CHP Milletvekili Murat Emir, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki vaka sayılarının her geçen gün daha da arttığını açıkladı. Diyarbakır’daki günlük vaka sayısının 600’ü bulduğunu belirten Emir, “Güneydoğu’nun hali içler acısı” dedi.

Duvar’ın haberine göre Covid-19 salgını sürecinde “Ankara alarm veriyor” açıklamasıyla Ankara’da devlet hastanelerinde boş yatak kalmamasını gündeme getiren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, bu kez Güneydoğu’ya dair uyarılarda bulundu. Bölgede yoğun bakım servislerinde yer kalmadığını ifade eden Emir, “Sadece Batman’da son bir hafta içerisinde yoğun bakım sırası beklerken vefat eden hasta sayısı 7’yi buldu. Şanlıurfa’da memurlar filyasyon için sahaya sürüldü, hatta temizlik işçisine sürüntü aldırtılıyor. Diyarbakır’ın günlük vaka sayısı 600’ü buluyor. Güneydoğunun hali içler acısı durumda” dedi.