Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP’li belediyenin yaptırdığı çocuk parkındaki simgelere terör soruşturması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Küçükçekmece’de yenilenen çocuk parkında kullanılan görsellerin PKK sembollerini andırdığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma tamamlandı. Soruşturmada, üç şüphelinin “Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 7,5 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep edildi. İddianamede, “şüphelilerin park içerisine işlenen sembollerin bölücü terör örgütü PKK/KCK’yı simgelediğini net bir şekilde bildiklerinin yazışma içerikleri ve alınan beyanlardan anlaşıldığı” kaydedildi. Küçükçekmece […]

CHP’li belediyenin yaptırdığı çocuk parkındaki simgelere terör soruşturması
  • 22 Mart 2021 12:46

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Küçükçekmece’de yenilenen çocuk parkında kullanılan görsellerin PKK sembollerini andırdığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma tamamlandı.

Soruşturmada, üç şüphelinin “Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 7,5 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep edildi. İddianamede, “şüphelilerin park içerisine işlenen sembollerin bölücü terör örgütü PKK/KCK’yı simgelediğini net bir şekilde bildiklerinin yazışma içerikleri ve alınan beyanlardan anlaşıldığı” kaydedildi.

Küçükçekmece Belediyesi, 7 ay önce Atatürk Parkı’nın zeminini iç içe geçen yıldızlar şeklinde dizayn etti. Sosyal medyada PKK/KCK örgütünün işaretine benzetilen kaplamalara tepki yağdı. Kaplamalar söküldü, belediye özür diledi. Küçükçekmece Kaymakamlığı ve Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

İstasyon Mahallesi’ndeki Atatürk Parkı 7 ay önce yenilendi. Küçükçekmece Belediyesi parkın son halinin yer aldığı görselleri sosyal medyadan paylaştı. Oyun aletlerinin bulunduğu alandaki zemin kaplaması iç içe geçen yıldızlar şeklinde yapılmıştı. Bu yıldızları PKK/KCK flamasına benzeten sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi. Küçükçekmece Kaymakamlığı ve Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı. Zeminin sökülmesi talimatı veren CHP’li Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Terör örgütü renkleri kullanıyor diye, renklerden vaz mı geçelim? Yıldız hepimizin kullandığı bir simge değil midir? Saldırılar tamamen siyasi. Renklerden, yıldızdan yola çıkarak bizi yıpratmaya çalışıyorlar. Bu park 3 ay önce açıldı. Kullanılıyor. İddia edildiği gibi bir şey bizim aklımızdan bile geçmez, geçemez. Yıldızın kullanılmadığı yer mi var ki, biz kullanınca PKK oluyor?

Parkı yapan müteahhit de buna onay veren park bahçeler müdürü de AK Parti döneminden kalma. Oradan bir çamur bizim üzerimizde durmaz. Olayın siyasi olarak kullanılmaması için parktaki yıldızlı dekoru hemen söktürdüm. Birileri buradan bir sonuç çıkarmasın diye. Kimse üzülmesin diye ‘Sökün’ dedim. Benim ailemde çok şehit var. Ben 29 Ekim’de elimde Türk bayrağıyla bütün Küçükçekmece’yi gezmiş bir belediye başkanıyım. Bizim bayrak sevgimizi, ülke sevgimizi, millet sevgimizi, vatana olan bağlılığımızı sorgulayanlar bunun altında kalırlar” açıklamasını yapmıştı.