Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP’den Silvan intiharları için Araştırma Komisyonu önergesi

Diyarbakır’ın Silvan’da ilçesinde ard arda yaşanan 8 gencin intiharını yerinde inceleyen CHP Denizli Milletvekili ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, olayı TBMM gündemine taşıdı. Karaca, intihar vakalarının araştırılması için araştırma komisyonu kurulması için önerge verdi. 55 günde Silvan’da yaşanan 8 intihar olayı ile ilgili rapor hazırlamak üzere Diyarbakır’a gelen Karaca, çocukları […]

CHP’den Silvan intiharları için Araştırma Komisyonu önergesi
  • 14 Aralık 2020 14:29

Diyarbakır’ın Silvan’da ilçesinde ard arda yaşanan 8 gencin intiharını yerinde inceleyen CHP Denizli Milletvekili ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, olayı TBMM gündemine taşıdı. Karaca, intihar vakalarının araştırılması için araştırma komisyonu kurulması için önerge verdi.

55 günde Silvan’da yaşanan 8 intihar olayı ile ilgili rapor hazırlamak üzere Diyarbakır’a gelen Karaca, çocukları intihar eden aileleri ziyaret etmiş, yerinde incelemelerde bulunmuştu. Karaca, Silvan’da ve yurdun dört bir yanında yaşanan intiharların nedeninin işsizlik, geleceksizlik ve güvencesizlik olduğunu ifade ederek, ‘’Son yıllarda özellikle genç nüfus arasında intihar vakaları artış göstermektedir. İntihar vakaları sadece Silvan’da değil tüm ülkemizde artış göstermektedir. Gençler arasında işsizliğin artması, geleceksizlik ve güvencesizlik intiharların artmasının en büyük nedenidir’’ dedi. Karaca’nın öncelikle gençler olmak üzere artan intihar vakalarının araştırılması ve gerekli önlemlerin alınması amacıyla araştırma komisyonu kurulması için TBMM Başkanlığına verdiği önergenin gerekçesinde son yıllarda intiharın gençler ve genç erişkin nüfusta artış gösterdiği ve tüm intiharların yaklaşık yüzde 25’i 15-24 yaş arasında gerçekleştiği bilgisi yer aldı.

 

office 2016 satın al