Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP yöneticileri Musa Anter’i mezarı başında andı, beyaz güvercinler uçurdu

HABER/ABORİ Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırıda katledilen bilge gazeteci Musa Anter, ölümünün 27. yılında Mardin’in Nusaybin İlçesi’ndeki mezarı başında anıldı. Akarsu Köyü’ndeki anma törenine CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın ve Nusaybin İlçe Başkanı Şehmus Doğan da katıldı. Musa Anter’i anma programı için Nusaybin’e geldiğini belirten CHP Gençlik Kolları […]

CHP yöneticileri Musa Anter’i mezarı başında andı, beyaz güvercinler uçurdu
  • 20 Eylül 2019 23:04

HABER/ABORİ

Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırıda katledilen bilge gazeteci Musa Anter, ölümünün 27. yılında Mardin’in Nusaybin İlçesi’ndeki mezarı başında anıldı.

Akarsu Köyü’ndeki anma törenine CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın ve Nusaybin İlçe Başkanı Şehmus Doğan da katıldı. Musa Anter’i anma programı için Nusaybin’e geldiğini belirten CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yılmaz, mezarlık ziyareti öncesi Musa Anter’in oğulları Anter Anter ve Dicle Anter ile bir araya geldi. Daha sonra Musa Anter’in müzeye dönüştürülen evini ziyaret eden Yılmaz, burada anı defterini imzaladı.

Yılmaz, mezarlıktaki anma programında yaptığı konuşmada Musa Anter’in ölümünden bugüne kadar yaşanan mahkeme süreçleri ve yapılan açıklamalara değinerek, “CHP Gençlik Kolları Genel Merkezi olarak Apê Musa’nın 27’inci ölüm yıl dönümünü anmak için buradayız. Bugün bu cinayetin sonucunda hepimizin bir araya geldiği bu elim vaka sonucunda hiç kimse tutuklu halde değil. İşte bizim isyanımız buna. CHP Gençlik Kolları olarak 27 yıl sonra da olsa bunu tekrar insanlara hatırlatmak için buradayız. Siyaset üstü bir mesele bu aslında. Biz de o yüzden buradayız. Buradan 27 yıl sonra tekrar Apê Musa’yı büyük bir onurla anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yılmaz ve Musa Anter’in oğulları Anter Anter ile Dicle Anter beyaz güvercin uçurdu.