Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Cezaevinde skandal!

HABER/ABORİ Burhaniye T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan İsmail Cengiz Mumcu’ya, Ahmet Arif şiiri okuduğu gerekçesi ile soruşturma açıldı. gazeteyolculuk.net’te yer alan habere göre İsmail Cengiz Mumcu adlı tutuklu, 27 Haziran’da ailesi ile yaptığı telefon görüşmesinde Diyarbakırlı dünyaca ünlü şair Ahmet Arif’in “Yurdum benim şah damarım” şiirini okurken 10 dakika olan görüş hakkı süre dolmadan sona […]

Cezaevinde skandal!
  • 7 Temmuz 2019 02:20

HABER/ABORİ

Burhaniye T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan İsmail Cengiz Mumcu’ya, Ahmet Arif şiiri okuduğu gerekçesi ile soruşturma açıldı.

gazeteyolculuk.net’te yer alan habere göre İsmail Cengiz Mumcu adlı tutuklu, 27 Haziran’da ailesi ile yaptığı telefon görüşmesinde Diyarbakırlı dünyaca ünlü şair Ahmet Arif’in “Yurdum benim şah damarım” şiirini okurken 10 dakika olan görüş hakkı süre dolmadan sona erdi. Mumcu görüşmenin neden erken kesildiğini gardiyanlara sorduğunda ise “Sen bilirsin neden olduğunu, yasaklı şeyler okumuşsun…” cevabını aldı.

Daha sonrasında ise Mumcu’ya okuduğu şiir gerekçesi ile soruşturma açıldı. Soruşturma evrakında, “şiir okuduğunuz ve ses kaydı yoluyla mesaj gönderdiğiniz tespit edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.