Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ceylanpınar’a roket atıldı, Serêkaniye’de bir kişi gözaltına alındı

HABER/ABORİ Suriye’den atılan iki roketten biri Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nde bir evin çatısına isabet etti. Olayda beş kişi yaralanırken, olayla ilgili Fırat’ın doğusundaki Serêkaniye’de bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Şanlıurfa Valiliği, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “22 Temmuz 2019 saat 21.00 sularında Suriye tarafından atıldığı değerlendirilen iki roketten birinin, ilimiz Ceylanpınar ilçesi Turgut Özal Mahallesi’ndeki bir evin […]

Ceylanpınar’a roket atıldı, Serêkaniye’de bir kişi gözaltına alındı
  • 23 Temmuz 2019 01:01

HABER/ABORİ

Suriye’den atılan iki roketten biri Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nde bir evin çatısına isabet etti. Olayda beş kişi yaralanırken, olayla ilgili Fırat’ın doğusundaki Serêkaniye’de bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Şanlıurfa Valiliği, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “22 Temmuz 2019 saat 21.00 sularında Suriye tarafından atıldığı değerlendirilen iki roketten birinin, ilimiz Ceylanpınar ilçesi Turgut Özal Mahallesi’ndeki bir evin çatısına isabet etmesi sonucu, beş vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış, yaralı vatandaşlarımız Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır” denildi. Valilik, olay yeri ve çevresi ile ilçe genelinde geniş güvenlik tedbirlerinin alındığını, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Ceylanpınar Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sınır hattında polis araçlarından yapılan anonslarla vatandaşları sınır hattına yaklaşmamaları konusunda uyardı. Milli Savunma Bakanlığı da yazılı açıklamasında ‘meşru müdafaa kapsamında karşılık verildiğini’ duyurdu.