DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül gözaltına alındı

Son Güncelleme :

14 Aralık 2022 - 11:56

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül gözaltına alındı

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, Tatvan ilçesinde bir çocuğun taciz edildiği iddiasına ilişkin paylaşım yaptıktan sonra gözaltına alındığını duyurdu.

Gazeteci Sinan Aygül gözaltına alındığını Twitter hesabından şu şekilde duyurdu:

“3 saat önce yaptığım taciz haberinden dolayı halkı kin ve düşmanlığa tahrik iddiasıyla gözaltına alındım .Polisler tarafından su an evde arama yapılıyor. Gözaltına alınıp karakola götürüleceğim. Ben bir gazeteciyim #gazeteciliksucdeğildir”

Sinan Aygül, dün Bitlis Tatvan’da 14 yaşındaki bir çocuğa yönelik güvenlik görevlilerinin de içerisinde olduğu iddia edilen taciz ve istismara ilişkin yaptığı haberinde, Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ın “uyarısı” üzerine şüphelilere ilişkin bazı ayrıntılarda düzeltmeye gittiğini belirterek “Konunun hassasiyetine istinaden haber yapmakta gecikmemek için acele ettim ancak bu aşamada valiliğin bu konudaki beyanı, aksini ispatlayamadığım müddetçe, esastır. Konu ülkenin de gündeminde olan hassas bir konudur, doğruluğuna kesin kanaat getirmeden kamuoyuyla paylaşmam doğru olmadı. Konunun her daim olduğu gibi kamuoyu adına takipçisi olacağım ancak teyit etmeden paylaştığım için tüm kamuoyundan özür diliyorum” demişti.