Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bismil’in alevi köyü Türkmenhacı’da cemevi onarımı ve üst yapı çalışmalarına başlandı

HABER/ABORİ Diyarbakır’ın Bismil Belediyesi,  alevi köyü olan Türkmenhacı’da yollara parke taşı döşemesine ve köydeki cemevinin çevresine duvar örülmesine başladı. Bismil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri’nin başlattığı çalışmaları yerinde denetleyen Eş Başkanlar Gülşen Özer ve Orhan Ayaz, Türkmenhacı Köyü (Haciya Kürda) meydanındaki kıraathanede halkla buluştu. Eşbaşkanlar, göreve geldikten sonra ayrım yapmaksızın çalışmalarını yürüttüklerini ve yürütmeye de […]

Bismil’in alevi köyü Türkmenhacı’da cemevi onarımı ve üst yapı çalışmalarına başlandı
  • 24 Temmuz 2019 12:15
  • 24 Temmuz 2019 12:24

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın Bismil Belediyesi,  alevi köyü olan Türkmenhacı’da yollara parke taşı döşemesine ve köydeki cemevinin çevresine duvar örülmesine başladı.

Bismil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri’nin başlattığı çalışmaları yerinde denetleyen Eş Başkanlar Gülşen Özer ve Orhan Ayaz, Türkmenhacı Köyü (Haciya Kürda) meydanındaki kıraathanede halkla buluştu. Eşbaşkanlar, göreve geldikten sonra ayrım yapmaksızın çalışmalarını yürüttüklerini ve yürütmeye de devam edeceklerini ifade ettiler.

50 yıldır hizmet görmediklerini ifade eden Türkmenhacı Köyü sakinleri, Cemevi onarımı ve parke taşı kararı için Bismil Belediyesi Meclisi’ne teşekkür ettiler. Eş Başkanlar Gülşen Özer ve Orhan Ayaz, daha sonra köylülerle birlikte parke döşemesi yaptı.