Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bismil Belediyesi’nden bir örnek hizmet daha; Engelsiz Yaşam Merkezi

HABER/ABORİ Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi, Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatının temelini attı. Temel atma törenine Bismil Belediyesi eşbaşkanları Gülşen Özer ile Orhan Ayaz, Belediye Meclis Üyeleri, Bismil Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Atilla Yenisoy ve çok sayıda kişi katıldı. Eşbaşkan Özer, sosyal belediyecilik ilkesini esas alarak gerçekleştirdikleri projelerine yenisini kattıklarını belirterek, yaşamın bir parçası olan engelsizler için […]

Bismil Belediyesi’nden bir örnek hizmet daha; Engelsiz Yaşam Merkezi
  • 1 Ekim 2019 00:34

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi, Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatının temelini attı. Temel atma törenine Bismil Belediyesi eşbaşkanları Gülşen Özer ile Orhan Ayaz, Belediye Meclis Üyeleri, Bismil Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Atilla Yenisoy ve çok sayıda kişi katıldı. Eşbaşkan Özer, sosyal belediyecilik ilkesini esas alarak gerçekleştirdikleri projelerine yenisini kattıklarını belirterek, yaşamın bir parçası olan engelsizler için attıkları adımın önemli olduğunu söyledi.

Eşbaşkan Ayaz ise, “Engelsiz Yaşam Merkezi’nin temel atma töreninde bulunmaktan büyük bir gurur ve sevinç duyuyoruz. Elbette bizim engelli kardeşlerimiz engelli vatandaşlarımız bizim için esastır. Önemli sosyal projelerde bugün engelli kardeşlerimizin engelini ortadan kaldırmak için, onlarla ilgili hedeflerimizi büyütmeye devam ediyoruz” dedi. Daha sonra konuşan Bismil Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Atilla Yenisoy da yıllardır talep etikleri merkeze kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  Yenisoy, “Yıllardır tek talebimiz olan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin hayata geçirilmesi için çalmadığımız kapı kalmadı ama Bismil Belediye eşbaşkanlarımız, ricamızı kırmayıp kısa sürede bu projeyi hayata geçirdi. Bizler Belediyemize ve Eşbaşkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yıllardır kimsenin yapamadığını sizler yaptınız” dedi.