Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Beyoğlu, semt pazarını hem denetledi hem de maske dağıttı

HABER/ABORİ Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yeni tip koronavirüs salgını kapsamında esnaf ve vatandaş ziyaretlerini devam ettiriyor. Maske takıp sosyal mesafe kuralına uyarak cadde ve sokaklara çıkan Beyoğlu, vatandaşlarla görüşerek sorunlarını dinleyerek, virüs ile ilgili tedbirlere riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor. Beyoğlu, vatandaşların günlük temel ihtiyaçlarını karşıladığı kadın semt pazarına ziyarette bulundu. Vatandaşlara […]

Beyoğlu, semt pazarını hem denetledi hem de maske dağıttı
  • 16 Nisan 2020 21:55

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yeni tip koronavirüs salgını kapsamında esnaf ve vatandaş ziyaretlerini devam ettiriyor. Maske takıp sosyal mesafe kuralına uyarak cadde ve sokaklara çıkan Beyoğlu, vatandaşlarla görüşerek sorunlarını dinleyerek, virüs ile ilgili tedbirlere riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor. Beyoğlu, vatandaşların günlük temel ihtiyaçlarını karşıladığı kadın semt pazarına ziyarette bulundu. Vatandaşlara ve pazarcı esnafına ücretsiz maske dağıtan Beyoğlu, tek tek görüştüğü esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Ürünlerin fiyatlarını denetleyen Beyoğlu, ülke olarak zorlu bir süreçten geçtiklerine dikkat çekerek, pazar esnafından fahiş fiyatlardan kaçınmalarını istedi.

Koronavirüs ile ilgili kurallara ve hijyen koşullarına dikkat edilmesini isteyen Beyoğlu, belediye ekiplerinin semt pazarlarında ücretsiz maske ve eldiven dağıtarak sosyal mesafe başta olmak üzere tedbirlere uyulması için sık sık denetimler gerçekleştirdiğini dile getirdi. Beyoğlu, “Her vatandaşımız ve esnafımız ateş ölçümü yapılıp maske ve eldiven kontrolü gerçekleştirilerek pazara alınıyor. Devletimiz tüm kurum, kuruluş ve imkanlarıyla gerekli önlemleri alıyor. Hepimiz Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleriyle mücadele içerisindeyiz. Bu süreci başarıyla geçmek ve milletimize hizmet etmek için görev başındayız. Ancak mücadelenin başarıya ulaşması için asıl görev aziz milletimize düşmektedir. Kurallara kesinlikle riayet etmeleri gerekiyor. Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını rica ediyorum. Siz evde kalın, biz sizin için görevdeyiz” dedi.