Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Batman ve Şırnak’ta maket uçaklı saldırı girişimi

Batman’daki İnsansız Hava Uçak Sistemleri Üs Komutanlığı ile Şırnak 23’ncü Piyade Tümen Komutanlığı’na maket uçaklarla saldırı girişimi düzenlendi. Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Batman’da bir askeri tesise saat 23.10 sularında 3 adet maket uçak ile saldırı girişiminde bulunulmuştur. Maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zayiat yoktur” denildi. Batman’daki saldırı girişimi sonrası peş peşe silah […]

Batman ve Şırnak’ta maket uçaklı saldırı girişimi
  • 21 Mayıs 2021 00:24

Batman’daki İnsansız Hava Uçak Sistemleri Üs Komutanlığı ile Şırnak 23’ncü Piyade Tümen Komutanlığı’na maket uçaklarla saldırı girişimi düzenlendi. Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Batman’da bir askeri tesise saat 23.10 sularında 3 adet maket uçak ile saldırı girişiminde bulunulmuştur. Maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zayiat yoktur” denildi. Batman’daki saldırı girişimi sonrası peş peşe silah sesleri duyulurken, olay mahalline ambulans ile zırhlı araç sevk edildiği bildirildi.
Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, “Batman’daki İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığımız ile Şırnak’taki 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığımıza maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuş, birlik personelimizin dikkati ve alınan tedbirler sayesinde herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmemiştir. Birliklerimizde tedbirler artırılmıştır” denildi.