Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Başkan minibüsleri denetledi: Klima çalışıyor mu?

HABER/ABORİ Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı noktalarında yürüttüğü yeşillendirme, temizlik, denetim çalışmalarını inceledi, yurttaş ve esnaflarla bir araya geldi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı noktalarında yürüttüğü çalışmaları incelemeye devam ediyor. Park ve Bahçeler, Çevre Koruma ve Kontrol ile Zabıta daire başkanlıklarının yeşillendirme, temizlik, […]

Başkan minibüsleri denetledi: Klima çalışıyor mu?
  • 11 Haziran 2019 21:15

HABER/ABORİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı noktalarında yürüttüğü yeşillendirme, temizlik, denetim çalışmalarını inceledi, yurttaş ve esnaflarla bir araya geldi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı noktalarında yürüttüğü çalışmaları incelemeye devam ediyor. Park ve Bahçeler, Çevre Koruma ve Kontrol ile Zabıta daire başkanlıklarının yeşillendirme, temizlik, denetim çalışmalarını inceleyen Mızraklı, yurttaşlarla da bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin Yenişehir İlçesi Sunay Caddesi üzerindeki Ofis Altgeçiti’nde yaptığı yeşillendirme çalışmalarını denetleyen Mızraklı, birim amirlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Mızraklı, personellerle birlikte mevsimlik çiçek dikti, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Ardından Ofis Gevran Caddesi’ne geçen Mızraklı, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekiplerinin yürüttüğü temizlik çalışmalarını inceledi. Çalışanlarla selamlaşan Mızraklı, Gevran Caddesi’ndeki esnaflarla da görüşerek sorun ve taleplerini dinledi.

Toplu taşıma araçlarını denetledi

Mızraklı, daha sonra Zabıta ekiplerinin Kayapınar İlçesi Diclekent Bulvarı’nda toplu taşıma araçlarına yönelik düzenlediği klima denetimine katıldı. Mızraklı, Zabıta ekipleri ile birlikte araçlardaki klimaları denetledi, yurttaşlara iyi yolculuklar diledi. Toplu taşıma araçları ile ilgili özellikle engelli ve yaşlılara yönelik çok şikayetler geldiğine dikkat çeken Mızraklı, Zabıta ekiplerinin daha sık denetim yapacağını belirtti. Denetimin ardından Şehirlerarası Terminal İşletmeleri’ni (DİŞTİ) ziyaret eden Mızraklı, yetkililerden bilgi aldı. Mızraklı, terminal yerleşkesini gezerek eksiklikleri not etti. Terminal esnafı ile görüşen Mızraklı, eksikliklerin bir an önce giderileceğini bildirdi.