DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Bağlar’ın yolları yenileniyor

Son Güncelleme :

12 Ağustos 2020 - 13:51

Bağlar’ın yolları yenileniyor

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi, kırsal yerleşim yerlerinden Sakallı Mahallesi ve bu mahalleye bağlı Beykaya Mezrası’na yeni yollar kazandırdı. Şehir merkezinde de 5 Nisan Mahallesi’nin bazı ara sokaklarında kaldırım yenileme ve parke taşı döşeme çalışmaları tamamlanırken, Başkan Hüseyin Beyoğlu devam eden hizmetleri denetlerken, bir yandan da vatandaşları ziyaret ederek pandemi tedbirleri için uyarılarda bulundu.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kırsal mahallelerden Sakallı Mahallesi ve bu mahalleye bağlı Beykaya Mezrası’nda yol bakım ve yeni yol kazandırma çalışmaları gerçekleştirdi. Ekiplerin titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucu bu yerleşim yerlerindeki yollar tamamlanarak vatandaşlara hizmet vermeye başladı.
Şehir merkezinde ise Bağcılar Mahallesi’nin bazı sokak ve caddelerinde asfalt döşeme çalışmaları gerçekleştirilerek ulaşım için kullanışlı hale getirildi.

5 Nisan Mahallesi’ndeki bazı ara sokak ve yaya geçitlerinde kaldırım yenileme ve parke taşı döşeme çalışması gerçekleştiren ekipler, vatandaşların günlük yaşamdaki koşullarını kolaylaştırdı. Bazalt taşından üretmiş olduğu asfalt ile kendi ihtiyacını karşılayan Bağlar Belediyesi’nin kırsal bölgeler ve şehir içindeki hizmet çalışmaları bir çok noktada devam ediyor. Uzun yıllar sonra ilk kez asfaltlanan ve yenilenen cadde ve sokakların değişen yüzü mahalle sakinlerinin yüzünü güldürdü.
Bağlar Belediyesi,sanayici ve esnaf kesiminin kullandığı Mega Sanayi Sitesi bölgesi olmak üzere Bağcılar Mahallesi’nde tam 27 cadde ve sokakta yenileme çalışması gerçekleştirdi. 127 bin nüfusu ile Türkiye’nin en büyük mahallesi konumunda olan Bağcılar Mahallesi’nde bu hizmetler için 10 bin 443 ton asfaltlama ve 1840 ton da binder ve pmt olarak bilinen yol yapım yenileme malzemeleri kullanıldığı bilgisi verildi.

BEYOĞLU PANDEMİYE RAĞMEN DENETİMLERE DEVAM ETTİ

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, hizmet çalışmalarını ve yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine ilişkin denetimleri eş zamanlı olarak yürüterek ziyaret ettiği yerlerde vatandaşların takdir ve teşekkür mesajlarıyla karşılaşıyor.
Bağcılar Mahallesi’ndeki asfaltlama çalışmalarını takip ederek son durum hakkında bilgi alan Başkan Beyoğlu,ilçedeki bir çok sokak ve caddeye de çıkarma yaparak esnaflarla sohbet etti, pandemi tedbirlerine uyulması için uyarılarda bulundu,vatandaşların taleplerini dinledi.