Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bağlar Belediyesi, tescilli Karacadağ pirinci ve peyniri üretimine başlıyor

HABER/ABORİ Karacadağ’dan çıkan bazalt taşından sıcak asfalt üretimine başlayan Diyarbakır Bağlar Belediyesi, bu kez Karacadağ’a ait olan iki önemli tarım ürünü projesini uygulamaya başladı. Arazilerden çıkarılan taşlar asfalta dönüştürülürken,temizlenen arazilerde üretimi yapılacak olan bölgeye ait pirinç ve süt ürünleriyle de tarım ekonomisine katkı sağlanacak. Belediye, bin dönümlük arazide tescilli Karacadağ pirinci üretip bu çevrede kurulan […]

Bağlar Belediyesi, tescilli Karacadağ pirinci ve peyniri üretimine başlıyor
  • 20 Mayıs 2020 16:53
  • 20 Mayıs 2020 16:54

HABER/ABORİ

Karacadağ’dan çıkan bazalt taşından sıcak asfalt üretimine başlayan Diyarbakır Bağlar Belediyesi, bu kez Karacadağ’a ait olan iki önemli tarım ürünü projesini uygulamaya başladı. Arazilerden çıkarılan taşlar asfalta dönüştürülürken,temizlenen arazilerde üretimi yapılacak olan bölgeye ait pirinç ve süt ürünleriyle de tarım ekonomisine katkı sağlanacak.

Belediye, bin dönümlük arazide tescilli Karacadağ pirinci üretip bu çevrede kurulan alanda tescilli Karacadağ peyniri üretimini yapacak. Proje ile hem tarımsal üretime ,hem de kadın istihdamına katkı sunulması amaçlanıyor. “Tüketen değil üreten belediye “ düşüncesiyle hareket ettiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, pirinç ve süt ürünleri projeleriyle hem belediyeye gelir kaynağı kazandırmayı,hem de istihdama doğrudan katkıda bulunarak kent ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi.