Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AVM’lerin açılış tarihi belli oldu

HABER/ABORİ Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, 11 Mayıs’tan itibaren kademeli olarak açılış yapılabileceğini söyledi. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile 7/24 sektörün sorunlarıyla ilgili iletişimde olduklarını ifade eden Hüseyin Altaş, “Bilim Kurulumuz onay verirse, perakendeciler de talepte bulunursa 11 Mayıs’tan itibaren AVM’lerin kademeli olarak açılabileceğini söylüyoruz. Sinema, […]

AVM’lerin açılış tarihi belli oldu
  • 25 Nisan 2020 21:04

HABER/ABORİ

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, 11 Mayıs’tan itibaren kademeli olarak açılış yapılabileceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile 7/24 sektörün sorunlarıyla ilgili iletişimde olduklarını ifade eden Hüseyin Altaş, “Bilim Kurulumuz onay verirse, perakendeciler de talepte bulunursa 11 Mayıs’tan itibaren AVM’lerin kademeli olarak açılabileceğini söylüyoruz. Sinema, berber, çocuk oyun alanları İçişleri Bakanlığı’nca kapatıldı. Yine açılması için İçişleri Bakanlığı’mızın onayı gerekiyor. Kademeli derken, bu kısmın dışındaki alanların açılabileceğini ifade ediyoruz” dedi.

AVM’leri, ateş kontrolleri, girişte maske dağıtılması, dezenfeksiyon gibi önlemleri alarak açmayı planladıklarını vurgulayan Altaş, “Ayrıca maske konusunda da Nureddin Nebati Bey çok ciddi katkıda bulundu. Maskelerin devlet tarafından temin edilmesini de sağlamayı düşünüyorlar” dedi.

Altaş, Türkiye’de 436 AVM’nin bulunduğunu anımsatarak, bunlar arasında 80’inin kapatma kararı almadığını söyledi.